Держгеонадра опублікувала оновлений графік проведення аукціонів на рік

01 Квітня 2020

Перші відкриті електронні торги відбудуться 16 квітня 

Протягом року Державна служба геології та надр України проведе шість електронних торгів, перший із яких відбудеться 16 квітня — по дванадцяти об‘єктах із мінеральними, лікувальними, столовими водами, пісковиками, піском, вапняком, глиною, молібденовими рудами. А на початку квітня регулятор запропонує надрокористувачам 18 нових ділянок по різних видах корисних копалин, у тому числі вуглеводневі родовища, родовища із металічними корисними копалинами, підземними водами, глиною, пісковиками тощо.

«Залучення інвестицій у розробку українських надр є пріоритетним завданням роботи Держгеонадр: це стимулюватиме позитивну динаміку розвитку галузі, створення робочих місць і зростання рівня життя населення безпосередньо на місцях розробки родовищ. Крім того, інвестиційна привабливість видобувного сектору дозволить збільшити надходження у бюджет України. Водночас, ми приділяємо значну увагу питанню виконання інвесторами своїх зобов‘язань і працюємо над тим, аби забезпечити чіткі і прозорі правила взаємодії держави та бізнесу», — заявив голова Служби Роман Опімах.

Він нагадав, що будь-хто може ініціювати об‘єкт із Інвестиційного атласу на аукціон, або номінувати свою ділянку, якщо її немає у переліку пропозицій Держгеонадр. «16 квітня вперше в історії роботи Державної служби геології та надр на торгах будуть представлені площі, які надрокористувачі номінували самостійно», — повідомив він. 

Наступні інвестиційні пропозиції будуть виставлені на аукціони у квітні, червні, вересні та листопаді. Таким чином, регулятор планує проведення відкритих електронних торгів що два місяці. Лоти розміщуватимуть у системі ProZorro.Продажі на 90 днів для вуглеводневих родовищ, та на 50 днів для родовищ із іншими корисними копалинами. Якщо претенденти на участь у торгах по окремих об‘єктах будуть відсутні, — лоти розміщуватимуть повторно на 30 днів із дисконтом 50% від початкової вартості. 

Станом на сьогодні до Держгеонадр уже надійшло 58 заявок на участь у відкритих електронних аукціонах. 

Перейти до вмісту