Роман Опімах прокоментував перший місяць роботи на посаді голови Держгеонадр

18 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Відкритий доступ до геологічної інформації, мінімізація суб‘єктивного фактору у видачі спецдозволів та реформування Служби, — Роман Опімах розказав журналістам про напрямки та результати першого місяця роботи на посаді голови.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20622″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]У ході першого місяця роботи голова Державної служби геології та надр Роман Опімах зосередив свої зусилля на трьох напрямках роботи: реформування установи, спрощення доступу до геологічної інформації та залучення інвестицій у видобування.

«Перша проблема, з якою я зіткнувся – це імідж Служби, яка у абсолютній більшості випадків асоціюється з корупцією. З таким іміджем будувати якісні відносини з інвесторами, залучати їх до розвитку галузі в Україні дуже складно, — каже Роман Опімах. — Ми задекларували і дотримуємося принципу нульової толерантності до корупції». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20045″ align=”center”][vc_column_text]Як повідомив очільник Держгеонадр, протягом минулого місяця провели низку кадрових змін, а найближчим часом відбудуться конкурси на заміщення вакантних посад. Також, з метою забезпечення прозорого механізму взаємодії, мають намір повністю відмовитись від надання спецдозволів на розробку родовищ поза аукціоном. «Ми обираємо чесний і прозорий механізм електронних аукціонів і конкурсів, де потенційні інвестори змагатимуться за право отримання ліцензії на рівних умовах, — наголосив голова. — Аукціони проводяться онлайн, будь-хто може спостерігати за процесом у режимі реального часу, більше того, останні зміни до законодавства дають змогу іноземним компаніям брати участь у торгах без попередньої реєстрації юридичної особи в Україні».[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”20620″ size=”full” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Другий пріоритетний напрямок роботи — мінімізація контакту суб‘єктів ринку із чиновницьким апаратом. «Ми реалізуємо це завдання шляхом введення у дію онлайн кабінету надрокористувача. Прагнемо оптимізувати взаємодію держави та бізнесу, та виключити будь-який суб‘єктивний фактор у процесі прийняття рішень, діджиталізувати усі процеси – анкетування, подання заяв і т.д. Зрештою, у майбутньому прагнемо перейти до електронної форми спецдозволів», — повідомив керівник Служби.

Третій стратегічний напрямок роботи — залучення інвестицій. Для цього надрокористувачам запропонували конкретні об‘єкти для інвестування та презентували Інвестиційний атлас надрокористувача. «Інвестор не прийде без розуміння можливостей, йому треба запропонувати потенційні ділянки для інвестування, — впевнений Роман Опімах. — Інформація у Інвестиційному атласі постійно доповнюється та актуалізується. Важливо також забезпечувати промоцію площ, виставлених на конкурси та аукціони, аби власник капіталу міг досить швидко прийняти інвестиційне рішення». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту