Державне підприємство "Українська геологічна компанія"

Інформаційна довідка про Державне підприємство «Українська геологічна компанія»

Відлік історії діяльності підприємства починається з 1 лютого 1918 року, коли Указом голови ради народних міністрів і міністром торгу і промисловості В.О. Голубовичем було створено Український геологічний комітет (УГК), головним ядром якого був Київський осередок геологів, що після багатьох трансформацій назв та підпорядкувань з 1 лютого 1998 року отримав назву Північне державне регіональне геологічне підприємство «Північгеологія», при реорганізації якого шляхом виділення частини майна на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1100 р та Наказу Державної служби геології та надр України (Уповноважений орган управління) від 16 листопада 2011 року 02 лютого 2012 року було створено Державне підприємство «Українська геологічна компанія» (ДП «УГК»).
Юридична адреса і місце розташування головного офісу підприємства: 02088, м. Київ, провулок Геофізиків, 10.
Державне підприємство «Українська геологічна компанія» є одним з найстарших в галузі і, будучи створене разом з її виникненням понад 90 років тому, за роки своєї багаторічної діяльності розвідало сотні родовищ, які і на сьогоднішній день використовуються багатьма гірничо-збагачувальними комбінатами. Підприємством створено надійний фундамент для розвитку чисельних галузей української промисловості: металургії кольорових і чорних металів, будівельної, хімічної, тощо.
Опираючись на свій інтелектуальний і технічний потенціал ДП «Українська геологічна компанія» і сьогодні на території північної, північно-західної і центральної України успішно проводить дослідження з регіонального геологічного вивчення надр Землі, пошук і розвідку усіх видів твердих корисних копалин, а також прісних і мінеральних підземних вод, які є вкрай необхідними як для розвитку внутрішньої промисловості, так і являються абсолютно конкурентоспроможними на експортному ринку. Це особливо стосується родовищ золота і міді, алмазів, молібдену і титану, хромітів, нікелю, флюориту, фосфоритів, бурштину, широкого спектру облицювальних матеріалів, сорбентів високої якості та багатьох інших видів корисних копалин.
До складу підприємства входять регіональні філії (Правобережна геологічна експедиція та Волинська геологічна експедиція) та дев`ять виробничих підрозділів прямого підпорядкування, які  розташовані у центральній частині України, Побужжі, Поділлі, Поліссі і Волині та максимально наближені до об`єктів вивчення. Рівень технічного та технологічного забезпечення підрозділів дозволяє виконувати роботи на сучасному рівні на території 15-ти областей – Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Хмельницька, Тернопільська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Чернігівська, Київська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська та Одеська.
Станом на 01.07.2016 року середньооблікова кількість штатних працівників підприємства складає 367 чол. Статутний капітал ДП «Українська геологічна компанія» складає 7016,0 тис. грн. Загальна площа виробничих приміщень складає близько 12 тис. кв. м.
Підприємство виконує геологорозвідувальні роботи по держзамовленню та за кошти інших замовників.