Щодо розгляду колективних звернень працівників ДП «Бурштин України»

Державною службою геології та надр України розглянуті колективні звернення працівників ДП «Бурштин України».

Питання, порушені у зверненнях колективу, були всебічно проаналізовані та вивчені, за результатами чого повідомляємо наступне.  

Негруб Микола Іванович здійснював керівництво ДП «Бурштин України» у період з 12 грудня 2011 року по  05 червня 2014 року.

Під час вивчення матеріалів встановлено, що Негруб М.І. був призначений на посаду директора ДП «Бурштин України» Головою Держгеонадр України Ставицьким Е.А. без погодження з Рівненською обласною державною адміністрацією.

За час роботи Негруба М.І. на посаді директора ДП «Бурштин України», на адресу Держгеонадр України надходили скарги, листи з Рівненської обласної державної адміністрації, з Державної інспекції України з питань праці, в яких зазначалося про виявлені порушення на підприємстві з вимогами щодо вжиття Держгеонадрами України відповідних заходів.

Крім цього, встановлено факти систематичного невиконання умов Контракту, укладеного між Державною службою геології та надр України та Негрубом Миколою Івановичем під час перебування Негруба М.І. на посаді директора ДП «Бурштин України».

На підставі звернень Держгеонадрами України було проведено перевірку, за результатами якої було виявлено численні порушення, в тому числі фінансового законодавства.

Враховуючи зазначене, на підставах, передбачених Контрактом, у відповідності до чинного законодавства та за погодженням з Рівненською обласною державною адміністрацією Негруба М. І. 5 червня 2014 року звільнено з посади.

6 червня 2014 року наказом Держгеонадр України призначено виконуючим обов’язки директора ДП «Бурштин України» Забокрицького І.Р. на період, до призначення на посаду у встановленому законодавством порядку.

Однак, зважаючи на непорозуміння, які виникли в колективі, Забокрицький І.Р. вирішив не нагнітати ситуацію на підприємстві в цей і до того складний для країни час та прийняв рішення звільнитися з посади за власним бажанням. 

12 червня 2014 року наказом Держгеонадр України Забокрицького І.Р. звільнено з посади виконуючого обов’язки  директора ДП «Бурштин України».

Щодо прохання колективу ДП «Бурштин України» про розгляд можливості залишити на посаді директора підприємства Негруба М.І. повідомляємо, що з метою проведення прозорого та неупередженого призначення, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 «Про проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання» призначення керівника ДП «Бурштин України» відбудеться після конкурсного відбору та відповідно до чинного законодавства.