Стосовно публікації Дмитра Ряснова

У 2012 році органами державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено планову перевірку ГПУ «Шебелинкагазвидобування» ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» на предмет дотримання вимог законодавства у сфері надрокористування під час експлуатації Скворцівського, Вишневського, Безпалівського родовищ.
У зв’язку з виявленими порушеннями ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» вимог законодавства України у сфері надрокористування Державна служба геології та надр України наказом від 10.10.2012 № 496 анулювала спеціальні дозволи на користування надрами.
ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» звернулось з позовною заявою до суду про визнання протиправним та скасування наказу Держгеонадр України № 496 від 10.10.2012 «Про анулювання, зупинення, поновлення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів для усунення порушень», яким анульовано дію спеціальних дозволів на користування надрами, наданих ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України».
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2013 залишено без задоволення апеляційну скаргу ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України», а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.03.2013, якою відмовлено повністю у задоволені позову ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування наказу Держгеонадр України № 496 від 10.10.2012 залишено без змін.
Таким чином, на теперішній час наказ Держгеонадр України № 496 від 10.10.2012 «Про анулювання, зупинення, поновлення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів для усунення порушень», яким анульовано дію спеціальних дозволів на користування надрами, наданих ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» є дійсним.
Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі – дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін регулюються Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615 (далі – Порядок).
Дозволи надаються Держгеонадрами України переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 Порядку. Рішення про надання дозволу без проведення аукціону приймається після надходження заяви разом із документами, перелік яких зазначено у додатку до Порядку, у повному обсязі. Пакети документів, що подані не у повному обсязі та не відповідають вимогам Порядку, повертаються заявникові.
ПАТ «Укргазвидобування» до Держгеонадр України надавало заяви з доданими до них пакетами документів щодо отримання спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування вуглеводнів відповідно до підпункту 1 пункту 8 Порядку, на ділянках надр: Підлісківське, Коломацьке, Березівське, Солохівське.
Оскільки заявником подано документи не в повному обсязі, листом від 19.08.2013 № 9849/03/12-13 ПАТ «Укргазвидобування» було повідомлено про виявлені недоліки. У разі надходження пакетів документів у повному обсязі, вони будуть розглянуті в установленому порядку.
Пакет документів щодо внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у т.ч. дослідно-промисловою розробкою Ватажківської площі було розглянуто Держгеонадрами України і ПАТ «Укргазвидобування» отримало 09.09.2013 спеціальний дозвіл із внесеними змінами.