Майбутнє геологічної галузі України обговорили за круглим столом з міжнародними експертами

02 Лютого 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_image_slider ids=”6460,6462,6463″ nav=”thumbs” img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Відбулось засідання круглого столу «Геологічна служба України на перетині століть своєї історії», де зокрема, майбутнє геологічної галузі України обговорили за круглим столом з міжнародними експертами під головуванням заступника міністра Мінприроди Віктора Вакараша та т.в.о. Голови Держгенадр Олега Кирилюка.
Захід присвячений століттю затвердження статуту і штату Українського геологічного комітету. Ця подія розпочала вікову історію Державної геологічної служби. З цієї нагоди Віктор Вакараш від імені Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака привітав геологічну спільноту:
— Держгеонадра зустрічають свій ювілей, володіючи всіма можливостями для подальшої участі в розвитку сфери надрокористування України, від якої багато в чому залежить добробут країн. Вітаю всіх причетних до свята, бажаю нових успіхів, виробничих досягнень та реалізації найбільш амбіційних проектів на благо нашої держави!
Також заступник міністра Мінприроди виступив перед присутніми із доповіддю «Роль Міністерства екології та природних ресурсів України у сфері реформування надрокористування держави».
Тему змін у геологічній галузі держави у своєму виступі підтримав т.в.о. Голови Держгеонадра України Олег Кирилюк.
– Для економіки нашої країни та життєво необхідними для надрокористування України важливо розробка нової редакції Кодексу України про надра, необхідно стовідсоткове відцифрування геологічної інформації з урахуванням потреб користувачів надр, впровадити принципи прозорості у видобувній сфері як фактора сприяння інвестиційній привабливості, внести зміни до «Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року». Останнє питання є особливо важливим, оскільки перед Держгеонадра України стоїть завдання розвитку мінерально-сировинної бази. Але МСБ вимагає нової редакції з урахуванням поточних потреб галузей економіки та необхідності підвищення обороноздатності України та задоволення потреб оборонної промисловості у її попиті на металеві та енергетичні ресурси,- заявив очільник Служби.
Голова Державної комісії України по запасах корисних копалин Георгій Рудько говорив про роль ДКЗ в оцінці ресурсного потенціалу України, а також презентував Меморандум про співдружність і співробітництво між Центром оцінки запасів і ресурсів корисних копалин Міністерства земель і ресурсів КНР та ДКЗ.
Із закордонних гостей були присутні делегації з Китаю та Молдови. Зокрема, Адріан Казаку, директор Агентства з геології та мінеральних ресурсів Молдови відзначив вагомий внесок українських геологів у становленні геології його країни.
Круглий стіл завершився дискусією «Обговорення майбутнього Держгеонадр України».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту