У Держгеонадрах працюють над модернізацією законодавства у сфері надрокористування

25 Лютого 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]У листопаді розпочали низку реформ щодо запровадження легкого, конкурентного та прозорого способу отримання права на користування всіма видами надр.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21669″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]З метою покращення інвестиційного клімату у сфері надрокористування вітчизняне законодавство необхідно адаптувати до кращих світових стандартів. Про це заявив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. «За нашими оцінками, перегляду потребує близько 20 нормативно-правових актів, майже половина з них – закони», — наголосив він учора під час прес-конференції.

Уряд уже оновив низку постанов, що регулюють взаємовідносини з надрокористувачами №№ 939, 702 та 848, 615. Основним новелами є спрощення доступу до первинної та вторинної геологічної інформації, розміщення у відкритому онлайн доступі протоколів ДКЗ, кошти від продажу державної геологічної інформації використовуватимуться для її оцифрування та підготовки нових аукціонів чи конкурсів.

«Тепер спецдозвіл на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням, на нові ділянки можна отримати лише під час електронних торгів, — каже очільник Служби. — Скасували погодження облрадами надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, ділянки місцевого значення залишаються у віданні сільських, селищних, міських і районних рад та об’єднаних територіальних громад».[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20774″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]За словами Романа Опімаха, Держгеонадра сконцентрувалися на основних законодавчих ініціативах. Зараз активно працюють над оновленням Кодексу України про надра, ключовими позиціями якого є кодифікація низки підзаконних актів в одному документі та запровадження можливості придбання ліцензій на вторинному ринку. «Також розробляємо Концепцію нового Закону про затвердження програми розвитку мінерально-сировинної бази України до 2030 року», — додав він.

З метою підвищення ефективності використання надр було прийнято законодавчі ініціативи про легалізацію видобутку бурштину (№№ 2240, 2241) та зареєстровано проєкт закону (№ 2807) щодо боротьби зі «сплячими» нафтогазовими ліцензіями.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту