Які реформи проведено у галузі користування надрами

07 Грудня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Реформа у галузі використання надр в Україні досягла вагомих результатів. Сьогодні ми готові запропонувати інвесторам 30 нафтогазових ділянок для видобутку, та багато сотень родовищ, що мають інші корисні копалини.

На перший раунд конкурсу 6 грудня 2018 року вже виставлено 10 нафтогазових ділянок. Мало це чи багато? Потенційна ресурсна база лотів складає 86 млрд кубометрів газу та 16 млн тонн рідких вуглеводнів. Це більше як два річних об’єми споживання газу всією Україною, та об’єм нафти та конденсату, близький до того, що може забезпечити країну моторним паливом на протязі більше року.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small” width=”full”][vc_column][us_single_image image=”15362″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Такі порівняння говорять про те, що зараз держава готова передати інвесторам дійсно пристойні по запасам ділянки, а не якісь родовища, що не варті великої уваги.

Крім того, дуже важливим є те, що торги правами на видобуток будуть проводитись не на якійсь новій електронній платформі торгів, де можуть відбуватись певні негаразди початкового періоду. Ні – торги відбудуться на електронній платформі, що вже за роки довела свою чесність, високу якість роботи та ефективність. А також стала одним з символів успішних реформ в Україні – у електронній системі ProZorro.

Також слід сказати, що умовами конкурсу ми відсікаємо можливість утворення такого застарілого зла та проблеми у видобутку в нашій країні, як “сплячі ліцензії”. Це коли компанії раніше отримували спецдозволи, а потім по 3 – 5 – 10 років взагалі нічого не робили на своїх ділянках. Чи то чекаючи поки їх купить хтось інший за великі гроші. Чи то допомогаючи РФ залишатися вагомим постачальником вуглеводнів в Україну, через зрив розробки власних надр.

Сьогодні подібний механізм саботування видобутку в Україні працювати вже не буде. Тому що умовами конкурсу встановлюються мінімальні вимоги до пошукової програми робіт на родовищах –  проведення сейсмічних робіт та буріння свердловин.

Тобто кожен переможець вимушений буде понести помітні затрати на геологічні дослідження, після чого не видобувати сировину з якихось причин – буде вкрай збитковим рішенням. Якщо ж компанія не проведе обіцяні роботи то дуже скоро втратить право розробки надр. Яке через конкурс, досить швидко опиниться у її конкурентів.

Також хочу нагадати, що у потенційних інвесторів зараз є майже 90 днів для того, аби все гарно вивчити, подати заявку та прийняти участь у конкурсі, що відбудеться 6 березня 2019 року.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту