[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6435″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]КП «Південукргеологія» є одним з найбільших підприємств геологічної галузі України, яке створено в 1947 році на базі тресту «Укрвуглерозвідка». З цієї дати почалася більш ніж піввікова історія підприємства, яке після численних реорганізацій та змін пріоритетності напрямів робіт іменується зараз Казенне підприємство «Південукргеологія». Історія підприємства насичена цілим рядом відкриттів, які перетворили Середнє Придніпров’я в один з найпотужніших мінерально-сировинних регіонів не тільки Україні, а й усієї Східної Європи.
Першочерговим завданням підприємства на час його створення була оцінка вугленосності Західного Донбасу, і підприємство успішно впоралося з цим завданням. За 15 років у Західному Донбасі було розвідано 18 млрд т кам’яного вугілля, що дало можливість довести річний видобуток вугілля в 90-х рр. до 25 млн т. Одночасно з розвідкою вугілля в Західному Донбасі на території Криворізького залізорудного басейну геологорозвідниками тресту «Кривбасгеологія», в даний час ДРЕ «Кривбасгеологія», велися роботи з розвідки залізних руд. За 10 років розвідки геологами Кривбасу була створена нова мінерально-сировинна база чорної металургії України, на основі якої побудовані унікальні гірничо-збагачувальні комбінати: «Ново-Криворізький», «Центральний», «Північний», «Інгулецький» і «Південний». Забезпеченість цих комбінатів сировиною становить 80 років.
У цей же період зусилля підприємства були спрямовані також на пошуки і розвідку родовищ марганцю, бокситів і нікелю. Це дало можливість в короткі терміни розвідати родовища заліза в Кременчуцькому районі, на базі яких діє Полтавський (Дніпровський) гірничо-збагачувальний комбінат. У межах Білозерської структури були відкриті і оперативно розвідані два родовища багатих залізних руд, на базі яких в даний час працює закрите акціонерне товариство «Запорізький залізорудний комбінат».
У 50-і рр. було відкрито і розвідано унікальне родовище розсипних тітаноцірконіевих руд, на базі якого зараз діє відкрите акціонерне товариство «Вільногірський гірничо-збагачувальний комбінат». У різні роки геологами підприємства були відкриті і розвідані Великотокмакське і Південне родовища марганцевих руд, Новополтавское родовище апатит-редкометалічних карбонатитів, Шевченківське рідкометаллічне родовище.
За час свого існування підприємством на території діяльності (Сумська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та частково Донецька області) відкрито і розвідано 1 250 родовищ кам’яного та бурого вугілля, заліза, марганцю, розсипних титано-цирконієвих руд, кольорових, рідкісних і рідкісноземельних металів, гірничо-хімічної та агрохімічної сировини, будівельних, облицювальних, абразивних матеріалів, напівкоштовного каміння, а також підземних питних та мінеральних вод.
Володіючи значним інтелектуальним та виробничим потенціалом, підприємство виконує повний комплекс геологорозвідувальних робіт — від регіональних геологозйомочних до пошуків та розвідки родовищ, як твердих корисних копалин, так і прісних та мінеральних підземних вод.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]