Дайджест новин (16-21 грудня)

22 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Цього тижня Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт про легалізацію видобутку бурштину, Роман Опімах розпочав обговорення Концепції нового Кодексу про надра із представниками бізнесу, а колективу НАК «Надра України» представили нового голову правління.[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах взяв участь у засіданні з питань видобутку важковидобувних вуглеводнів[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20719″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У понеділок голова Державної служби геології та надр України долучився до обговорення стимулювання розвитку нафтогазової галузі та нафтогазових сервісів у контексті пожвавлення видобутку важковидобувних запасів вуглеводнів. Під час засідання, яке відбулося за участі експертів та народних депутатів, Роман Опімах звернув увагу на перспективи видобування цього виду корисних копалин. За його словами, при введенні у розробку важковидобувних і нетрадиційних покладів вуглеводнів, а також при розробці шельфу Україна має усі шанси видобувати понад 30 млрд куб.м газу у горизонті десяти років.

«Для цього потрібно інвестувати у розробку таких родовищ близько 38 млрд дол протягом десятиріччя. Також важливою умовою є наявність успішних проектів та відкриття нових значних покладів газу, у розмірі щонайменше 300 млрд куб.м», — сказав голова Держгеонадр.

Роман Опімах зазначив, що потенціал України у збільшенні видобутку нафти і природного газу полягає у розробці нових покладів вуглеводнів, що залягають на великих глибинах.

«Це дуже капіталомісткі та ризиковані проекти, реалізація яких потребує складних компетенцій, — наголосив він. — Наше моделювання показує, що якщо ціни на ринку лишатимуться на помірному рівні, це приблизно 200 дол за кубічний метр, і не будуть відкриті нові значні поклади нафти і газу, то рівень вітчизняного газовидобування за десять років може скоротитися на 20%. Тобто якщо сьогодні ми видобуваємо 21 млрд куб. м, то у 2028 році це буде 16,5 млрд кубометрів».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра стане майданчиком для узгодження пропозицій до нового Кодексу про надра[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20641″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У Американській торговельній палаті відбулася зустріч голови Держгеонадр Романа Опімаха із представниками бізнес-спільноти. У ході розмови очільник Служби запропонував до обговорення проект Концепції Кодексу про надра та закликав надрокористувачів надавати власні коментарі і зауваження.

«Державна служба геології та надр стане майданчиком для формування пропозицій, узагальнення законодавчих ініціатив і оформлення проекту нового Кодексу, – заявив Роман Опімах. – Я передаю Американській торговельній палаті road map оновлення Кодексу і наше бачення його Концепції. Пропоную, щоб ми на старті роботи спільно обговорили ключові підходи, механізми і принципи, котрі будуть закладені у документі».

Голова очікує, що пропозиції будуть надані компаніями до кінця року. Також до обговорення запросили інших суб‘єктів ринку, Асоціацію газовидобувних компаній, Національну асоціацію добувної промисловості, Федерацію роботодавців України.

За словами Романа Опімаха, завершити підготовку проекту планують у тримісячний термін.

«У січні 2020 року маємо намір погодити кінцеву концепцію, яка буде сформована з урахуванням усіх наданих зауважень та напрацювань, а з лютого розпочати писати проект документу», — повідомив Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Потенційним інвесторам презентували онлайн data-room[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20720″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Роман Опімах презентував бізнес-колам Інвестиційний атлас надрокористувача та бетаверсію онлайн data-room геологічної інформації. Він нагадав, що, у рамках проголошеної Урядом політики відкритих дверей у сфері надрокористування, триває робота по лібералізації доступу до геолого-фізичних даних. Очільник Служби закликав потенційних інвесторів скористатися новими можливостями та гарантував чесні і прозорі правила проведення торгів.

«Ми реалізували серйозні дієві кроки з метою спростити доступ до інформації та залучити більше інвестицій в українське видобування. Два тижні тому запустили Інвестиційний атлас надрокористувача, наразі він включає 85 площ, які можуть бути виставлені на найближчі аукціони. Також запустили онлайн data-room по трьох ділянках, виставлених на конкурси УРП, — каже Роман Опімах. — Подача заяв на участь у конкурсах по цих ділянках завершується 4 лютого 2020 року. Ця data-room створена як у фізичному форматі, у Держгеонадрах, так і в електронному. Уся основна показова геологічна інформація по трьох об‘єктах загальною площею майже 3500 кв км, — сейсмічні карти, коротажі, описові справи свердловин, звіти, — була звезена в один читальний зал, більша частина цієї інформації доступна також онлайн. Я запрошую вас та ваших геологів вивчати цю інформацію і приймати інвестиційне рішення».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Верховна Рада підтримала законопроєкт #2240[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20118″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Парламентарі розглянули у другому читанні проєкт закону #2240, покликаний врегулювати видобуток бурштину та укладання угод про розподіл продукції. Документ підтримали 279 депутатів. У Держгеонадрах вітають волю народних обранців і переконані, що нововведення дозволять вирішити низку нагальних проблем, зокрема суттєво зменшити обсяги незаконного видобутку жовтого каміння, які наразі сягають, за різними даними, від ста до ста п‘ятдесяти тисяч тонн щорічно.

«Проблема незаконного видобутку бурштину досягла критичної точки: більше 80 тисяч недобросовісних надрокористувачів уникають сплати податків і не несуть жодної відповідальності за ухилення від рекультивації земель, завдаючи непоправної шкоди надрам»,— коментує ситуацію голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. — «Закон посилить відповідальність як у частині фінансової звітності, так і у частині охорони навколишнього середовища».

Водночас, для добросовісних надрокористувачів створюють більш комфортні умови роботи.

«Ключовим завданням є ефективне використання надр та забезпечення прозорих і чітких правил гри для усіх суб’єктів процесу. Народ України, який є єдиним власником корисних копалин, повинен отримувати відшкодування у вигляді податків, — наголошує Роман Опімах. — Ініціатива врегульовує питання укладання та реалізації угод про розподіл продукції, сприятиме наповненню місцевих та державного бюджетів, створенню робочих місць, залученню інвестицій у галузь».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Представили нового голову правління НАК «Надра України»[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20721″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У вівторок голова Держгеонадр Роман Опімах представив Тараса Кузьмича на посаді голови правління приватного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Надра України».

«Тарас Олександрович є фаховим менеджером з багаторічним стажем та досвідом роботи у топових державних установах та їх закордонних представництвах в США та ПАР. Саме широкий горизонт бачення та знання кращих міжнародних практик мають допомогти йому реформувати діяльність компанії та вивести її на якісно новий рівень, — зазначив у своїй промові Роман Опімах. — Очікую, що Тарас Кузьмич «пробудить» підприємство і зможе забезпечити його сталий розвиток, збереження знань та надбань колективу. Саме люди, їх досвід та професіоналізм є ключовими цінностями сьогодення».

Роман Опімах нагадав, що стратегічним завданням роботи Державної служби геології та надр є залучення інвестицій у видобувну галузь України. Для цього створили Інвестиційний атлас надрокористувача та запустили data-room геологічної інформації. На черзі — створення національного репозитарію геологічних даних.

«Переконаний, що ефективне використання наукової та ресурсної бази НАК «Надра України» стане міцним фундаментом у реалізації цих планів», — сказав голова Служби.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту