Роман Опімах запрошує студентів проходити практику та залишатися працювати в Державні службі геології та надр України
Голова Держгеонадр прочитав онлайн-лекцію студентам ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час свого виступу він розповів про ключові напрями сучасної геологічної служби, плани на поточний рік і окреслив можливості професійного розвитку молоді шляхом проходження практики в Службі.
З перших днів роботи на посаді голови Держгеонадр Роман Опімах працює над трьома незмінними пріоритетами: відновленням довіри до регулятора, залученням інвестицій у галузь і підвищенням ефективності використання надр.
«Нам вдалося змінити імідж Служби. Ми стали відкритими, створили чіткі та чесні механізми роботи: запрацював Інвестиційний атлас надрокористувача, консультативний сервіс Єдине вікно, рухаємося в напрямі розробки електронного кабінету. Ринок побачив принципово інший підхід, надрокористувачі нам довіряють», — зазначив голова Держгеонадр.
З метою підвищення ефективності використання надр шляхом модернізації та дерегуляції профільного законодавства народні депутати у тісній співпраці з Держгеонадрами розробили ініціативу з реформування галузі. Законопроєкт, що зареєстрований у Верховній Раді України під № 4187, передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує низку процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом.
«Проведення електронних аукціонів – невід’ємна частина роботи Держгеонадр. Ми регулярно виносимо на торги ділянки надр, які номінують надрокористувачі, а також працюємо над створенням цікавих інвестиційних пропозицій, – розповів Роман Євгенович. – Беремо участь у реалізації конкурсів з укладання угод про розподіл вугленевої продукції. Служба визначена державним уповноваженим органом з їх імплементації».
Потреба в оновленні кадрового потенціалу галузі сьогодні стоїть дуже гостро. З метою залучення молодих фахівців Держгеонадра запрошують студентів до проходження практики. Минулого року стажування пройшло 15 осіб, п’ятеро з них зараз працює в Службі.Це освічені активні спеціалісти, які не бояться роботи і володіють прогресивними знаннями.
«Ми запрошуємо студентів стажуватися в Державній службі геології та надр, адже практичний досвід є безцінним, а молоде покоління має розуміти, як можна застосовувати свої знання. Робота в Держгеонадрах хоч і непроста, але цікава. Ми раді пропонувати робочі місця кращим випускникам геологічних і юридичних факультетів як в Службі, так і на державних підприємствах, що належать до сфери її управління», – поінформував Роман Опімах.
Слухали лекцію також студенти геологічних факультетів вищих навчальних закладів Львова, Дніпра та Полтави. Вони ставили питання щодо процедури проходження стажування та необхідних кваліфікацій для участі в конкурсах на державні посади.