Державна геологічна служба України та Національна дослідницька установа «Польський геологічний інститут»продовжують обмін досвідом
Відбувся другий науково-практичний семінар у рамках двостороннього співробітництва Україна – Польща та підписаного Меморандуму про взаєморозуміння в секторі геології та мінеральних ресурсів. Фахівці Держгеонадр, ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України» презентували колегам з національної дослідницької установи «Польський геологічний інститут» свій досвід в оцифруванні геологічної інформації, онлайн інструментах перевірки легальності користування надрами надрами, забезпечені питного водопостачання в умовах війни.
Захід проходив за участі представників Європейського банку реконструкції та розвитку, що цікавляться станом оцифрування геологічної інформації в Україні.
«Пришвидшення оцифрування геологічної інформації є нагальною потребою зважаючи на ризик її прямого знищення та погіршення умов зберігання через російську агресію. Залучення міжнародної технічної допомоги в цьому напрямі стане суттєвою допомогою Україні», – відзначив Роман Опімах під час виступу.
Під час своєї презентації директор виконавчий ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський розповів про процес оцифрування вторинної (обробленої) геологічної інформації, що здійснюється державним геологічним фондом. Надав інформацію учасникам про виклики та потреби для прискорення процесу оцифрування. Продемонстрував способи перевірки законності видобування в Україні через державні інтерактивні ресурси та геопросторові дані спецдозволів за допомогою смартфону.
Михайло Лишак, директор ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України», повідомив про досвід участі в міжнародних проєктах, зокрема в «EU-WATERRES: система управління ЄС транскордонними ресурсами підземних вод та антропогенними загрозами». Запросив іноземних колег долучатися до проектів покращення забезпеченням питною водою шкіл та дитсадків, що реалізуються ДП «Західукргеологія».
Сторони високо оцінили ефективність обміну досвідом та домовились посилювати співробітництво в секторі геології та мінеральних ресурсів і надалі.
Нагадаємо, Державна служба геології та надр України та Польський Геологічний Інститут – Національний Дослідницький Інститут, який діє як національна геологічна та гідрологічна служба Польщі, підписали Меморандум про взаєморозуміння у секторі геології та мінеральних ресурсів і погодили його умови.