[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Сторони обговорили низку гострих питань, зокрема стимулювання переробки сировини у готову продукцію в Україні та удосконалення процедур оцінки впливу на довкілля.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20774″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]До робочої групи з напрацювання проекту Концепції нового Кодексу про надра приєдналася Федерація роботодавців України (ФРУ). У нараді взяли участь голова Держгеонадр Роман Опімах, директор Федерації роботодавців Руслан Іллічов та експерти. Учасники обговорили ключові позиції запропонованої Держгеонадрами Концепції та висловили свої думки щодо низки суперечливих питань, зокрема стосовно відміни гірничого відводу та стимулювання переробки сировини у готову продукцію в Україні.
«Минулого тижня ми ініціювали багатосторонню дискусію навколо розробленого нами проекту Концепції нового Кодексу про надра, — нагадав Роман Опімах. — Важливо почути бачення кожного учасника ринку, аби створити механізм, який гарантуватиме однаково чесні умови роботи для усіх і дасть змогу ефективно розвивати галузь». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20775″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]У ході розмови представники Федерації роботодавців запропонували розширити перелік корисних копалин місцевого значення та заявили, що підготують пропозиції якими саме копалинами він може бути доповнений. Не обійшли увагою і напрямки удосконалення процедур оцінки впливу на довкілля. Сторони погодилися, що у цьому питанні суттєвих змін очікують після підписання Президентом законопроекту #2240, який має посилити кримінальну відповідальність за нелегальний видобуток корисних копалин та запровадить жорсткі правила щодо сертифікації техніки та рекультивації надр.
«Ми покладаємо великі надії на цю законодавчу ініціативу і сподіваємось, що колеги із Федерації роботодавців також висловлять свою підтримку законопроекту у відповідному листі до Президента України», — наголосив Роман Опімах.
Нагадаємо, минулого тижня голова Держгенадр Роман Опімах ініціював обговорення Концепції нового Кодексу України про надра та запросив до дискусії бізнес-спільноту, Асоціацію газовидобувних компаній, Національну асоціацію добувної промисловості, Федерацію роботодавців України, інших суб‘єктів ринку. Проект Кодексу планують завершити у тримісячний термін і навесні передати на розгляд депутатів.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]