Голова Держгеонадр провів робочу зустріч з керівником казахстанської геологорозвідувальної компанії

21 Вересня 2021

Сторони обговорили перспективи облаштування сучасної лабораторії на базі УГК і запровадження порядку та структури звітності щодо результатів розвідки й оцінки ресурсів і запасів твердих корисних копалин в Україні за Кодексом JORC

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах зустрівся з Володимиром Даніловим, акредитованим експертом стандартів звітності Кодексу JORC, директором геологорозвідувальної компанії Orient Exploration Team (Казахстан), представником Centerra Gold (Канада). Зустріч проходила за участі генерального директора Української геологічної компанії Богдана Слободяна та головного геолога Держгеонадр Сергія Касянчука.

Сторони обмінялися досвідом щодо застосування міжнародних стандартів підрахунку ресурсів і запасів твердих корисних копалин. Також обговорили запровадження порядку та структури звітності щодо результатів розвідки й оцінки мінеральних ресурсів в Україні за Кодексом JORC. Такі напрацювання для твердих корисних копалин стануть другими після розроблених методичних рекомендацій оцінки запасів та ресурсів вуглеводнів за міжнародною класифікаційною системою PRMS.

«Вітчизняні надрокористувачі зацікавлені в оцінюванні запасів відповідно до міжнародних класифікацій. Мова йде про перелік обов’язкових для розгляду критеріїв, який чітко визначений стандартом звітності Кодексу JORC. Насамперед, така потреба виникла у зв’язку з бажанням добувних компаній залучити зовнішніх інвесторів до розробки українських надр і виведення компаній на міжнародний рівень», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Нині фізико-хімічні, ядерно-фізичні, технологічні випробування корисних копалин здійснює комплексна лабораторія у складі ДП «Українська геологічна компанія». Це єдина в геологічній галузі України лабораторія, що виконує повний комплекс досліджень мінеральної сировини. Також заклад є активним учасником міжнародних програм з моніторингу хімічного складу поверхневих вод басейнів Європейських річок.

«Для підвищення рівня довіри до української експертизи оцінки мінеральних ресурсів, аби вивести її на міжнародний рівень, необхідно модернізувати діючу лабораторію та пройти відповідну сертифікацію, – розповідає очільник Служби. – У нас на меті створення установи для наукових досліджень і випробувань відповідно до кращих міжнародних практик. Для цього потрібно залучити авторитетних експертів і кошти для придбання обладнання. Реалізувати задумане можна, зокрема, шляхом участі у спільних проектах з іноземними компаніями».

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача, що містить вакантні ділянки надр для придбання їх на аукціонах, зокрема, з покладами золота, міді, поліметалічних руд. Також розповів про процедуру придбання спеціальних дозволів на користування надрами шляхом участі в електронних торгах.

Іноземний гість Володимир Данілов зауважив, що Україна є перспективною для пошуку золотих, мідних і поліметалічних руд. А прозорий та зрозумілий механізм проведення аукціонів забезпечує високий інтерес міжнародних інвесторів до українських надр.

Довідково:

JORC – Австралійсько-азійський кодекс звітності про результати геологорозвідувальних робіт, ресурси й запаси корисних копалин.

Orient Exploration Team – казахстанська компанія, що займається геологорозвідкою, консалтингом в гірничо-геологічної сфері та підготовкою інвестиційних об’єктів.

Centerra Gold – канадська золотодобувна компанія, що займається розвідкою, розробкою та придбанням золорудних об’єктів в Північній Америці, Азії та інших ринках по всьому світу. Найбільше західне золотодобувне підприємство в Центральній Азії.

Перейти до вмісту