Відбулися 13 електронні торги в 2021 році з продажу спеціальних дозволів на користування надрами
Державна служба геології та надр України провелаелектронні аукціони. Під час торгів реалізували дваспеціальних дозволи, що надаються для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.
Жуківська площа стартувала з 5 305 850 гривень. Під час конкурентних прозорих торгів ціна її продажу зросла в 17 разів – до 90’001’000 гривень. За право отримати дозвіл на користування надрами змагалося чотири учасники. Перемогу здобуло ТОВ «Горизонти», запропонувавши найвищу ціну. Об’єкт знаходиться в Полтавському районі Полтавської області. Його площа становить 57,72 кв. км.
Південно-Русанівську площу придбало Акціонерне товариство «Укргазвидобування» за 304’610’000 гривень. Початкова ціна лоту – 92 500 090 гривень. Учасниками торгів стало дві компанії. Ділянка розташована в Роменському районі Сумської області та Миргородському районі Полтавської області. Площа об’єкта – 317,2 кв. км. У межах ділянки знаходиться 16 свердловин, пробурені на нафту і газ та ліквідовані в установленому порядку. Обліковуються перспективні ресурси газу категорії Длок. – 3,330 млрд куб.м (код класу 334лок).
«Уряд поставив амбітне завдання: позбутися від енергозалежності до 2030 року, шляхом імпортозаміщення. За останні півтора роки Служба провела величезну роботу в напрямі нарощення власного видобутку – дала початок масштабним вуглеводневим проектам на площі 50 тисяч квадратних кілометрів як на шельфі, так і на суходолі. Також підготувала 50 нафтогазових об’єктів в Інвестиційний атлас для винесення на електронні торги», – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Нагадаємо, Держгеонадра створили Інвестиційний атлас надрокористувача. Сервіс постійно оновлюють та актуалізують. Нині він містить понад 500 об’єктів для інвестування: ділянки надр з покладами металічних і неметалічних корисних копалин, підземних вод, напівдорогоцінного каміння, горючих корисних копалин.