[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Уся вторинна геологічна інформація повинна бути безкоштовною та доступною онлайн, а спецдозволи дозволять продавати повністю або частково, — робоча група завершує підготовку концепції нового Кодексу про надра.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21038″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]
У четвер у Міністерстві енергетики та захисту довкілля відбулося засідання робочої групи з розробки концепції нового Кодексу про надра. У засіданні взяли участь фахівці Державної служби геології та надр України та представники профільних асоціацій, зокрема Асоціації газовидобувних компаній, Федерації роботодавців України, Американської торговельної палати, Національної асоціації добувної промисловості.
Сторони визначилися, що дозвіл на користування надрами необхідно видавати за результатами прозорих електронних аукціонів, а випадки надання таких дозволів поза аукціоном повинні бути мінімізовані і чітко визначені Кодексом про надра. Отримання дозволу на конкурсі залишать для угод про розподіл продукції. Водночас, замість терміну «спецдозвіл» пропонують використовувати визначення «ліцензія», щоб наблизити термінологію українського законодавства до міжнародних стандартів.
З метою розвитку цивілізованого та самодостатнього ринку надрокористування планують визначити спецдозвіл об’єктом цивільних прав, який можна придбатипродати повністю або частково (%), надати в заставу та отримати фінансування. Така практика успішно використовується у багатьох країнах із розвиненою видобувною галуззю.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21039″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Робоча група запропонувала передбачити п’ятирічний строк дії ліцензії на геологічне вивчення надр із можливістю продовження іще на п’ять років, тобто не більше десяти років загалом. Пропонують також встановити строк дії ліцензії на видобування 25 років, а на розробку шельфу Чорного та Азовського морів — 40 років.
Крім того, члени робочої групи дійшли згоди щодо необхідності оцифрувати усю вторинну геологічну інформацію та забезпечити безкоштовний онлайн доступ до неї. Первинна геологічна інформація, вважають фахівці, повинна бути переоцінена у бік зменшення її вартості.
За результатами роботи домовились підготувати фінальний документ концепції нового Кодексу, який найближчим часом передадуть на подальше доопрацювання у Мінекоенерго.
Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський дав доручення завершити підготовку оновленого Кодексу про надра у шестимісячний термін.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]