Україна може задовольнити власні потреби газу за рахунок нарощення видобутку

10 Червня 2021

Про можливі шляхи збільшення видобутку вітчизняного газу Роман Опімах розповів на Газовому Форумі

Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у Газовому форумі “Ukrainian Gas Open 2021”, який відбувся 10 червня 2021 року. Серед спікерів заходу були Міністр енергетики України Герман Галущенко, народні депутати України, авторитетні професіонали галузі, керівники фахових об’єднань та бізнес-спілок.

Під час заходу Роман Опімах представив нафтогазовий потенціал України та розповів про вуглеводневі проєкти.

«Україна здатна задовольнити власні потреби газу та відмовитися від імпорту. Наша країна входить до трійки країн Європи з найбільшими запасами найекологічнішого викопного палива», – повідомив очільник Служби. 

Голова Держгеонадр розповів про реалізацію вуглеводневих проєктів – продаж трьох спеціальних дозволів на користування надрами, підписання восьми Угод про розподіл продукції, відновлення Юзівської УРП та початок робіт на шельфі Чорного моря. Він також представив спільноті вакантні вуглеводневі об’єкти для виставлення на аукціон, які опубліковані в Інвестиційному атласі надрокористувача. Розкриття нафтогазового потенціалу Західного Регіону назвав важливим завданням, над яким працює Служба.

«НАК “Надра України” шукає партнера для реалізації проєкту УРП на Олеській ділянці, площа якої 6300 км2. З часу виходу американської компанії Chevron з проєкту угода не набула чинності. Мінімальна програма робіт передбачає буріння 13 нафтогазових свердловин та проведення сейсміки протягом перших 5 років на площі 1500 км2. Термін дії ліцензії – до 2063 року», – поінформував Голова Держгеонадр.

Створена та працює Data-room вторинної геологічної інформації, де зібрані, зокрема, й дані про вакантні нафтогазові об’єкти. Ознайомитися з інформацією може кожен бажаючий онлайн на безкоштовній основі.

Нагадаємо, Голова Держгеонадр презентував пріоритетні напрями діяльності Служби на Всеукраїнському Форумі «Україна 30».

Перейти до вмісту