Дайджест (23-28 грудня)

31 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]До вашої уваги передноворічний дайджест новин Держгеонадр[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах закликав голів ОДА долучатися до популяризації інвестиційних можливостей[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20748″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Голова Держгеонадр направив офіційного листа головам облдержадміністрацій, у якому закликав сприяти поширенню інформації про Інвестиційний атлас надрокористувача. «Прошу Вашого сприяння у популяризації Атласу шляхом розміщення інформації про нові можливості у надрокористуванні на офіційному сайті адміністрації та розсилки прес-релізів акредитованим регіональним ЗМІ», йдеться у листі. Також Роман Опімах планує провести низку робочих поїздок на запрошення голів ОДА з метою демонстрації політики відкритості держави у сфері надрокористування та залучення потенційних інвесторів.

«Промоція ділянок є важливим етапом роботи по залученню інвестицій. Ми спрощуємо доступ до геологічної інформації і прагнемо, щоб якомога більше надрокористувачів звернули увагу на інвестиційні пропозиції, зібрані у Атласі», — коментує Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Федерація роботодавців України долучилась до обговорення нового Кодексу про надра[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20775″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

До робочої групи з напрацювання проекту Концепції нового Кодексу про надра приєдналася Федерація роботодавців України (ФРУ). У нараді взяли участь голова Держгеонадр Роман Опімах, директор Федерації роботодавців Руслан Іллічов та експерти. Учасники обговорили ключові позиції запропонованої Держгеонадрами Концепції та висловили свої думки щодо низки суперечливих питань, зокрема стосовно відміни гірчичного відводу та стимулювання переробки сировини у готову продукцію в Україні.

«Минулого тижня ми ініціювали багатосторонню дискусію навколо розробленого нами проекту Концепції нового Кодексу про надра, — нагадав Роман Опімах. — Важливо почути бачення кожного учасника ринку, аби створити механізм, який гарантуватиме однаково чесні умови роботи для усіх і дасть змогу ефективно розвивати галузь».

У ході розмови представники Федерації роботодавців запропонували розширити перелік корисних копалин місцевого значення та заявили, що підготують пропозиції якими саме копалинами він може бути доповнений.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Президент підписав законопроект #2240 про легалізацію видобутку бурштину[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20644″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину повернуто із підписом Президента. Документ передбачає посилення кримінальної відповідальності за нелегальне видобування, зберігання, збут корисної копалини та вимагає від надрокористувачів рекультивувати земельні ділянки і використовувати лише сертифіковане обладнання у своїй діяльності.

«Масштаби незаконного видобутку бурштину в Україні сягнули критичної позначки, держава втрачає мільйони несплачених податків, а безвідповідальні видобувники завдають надрам непоправної шкоди, — звертає увагу голова Державної служби геології та надр Роман Опімах. — Необхідність такої законодавчої ініціативи обумовлена тією ситуацією, яка склалась. Ми вдячні Президенту, Уряду, парламенту за потужну підтримку. Це приклад якісної командної роботи».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра працює над промоцією data-room[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20153″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Минулого тижня журналісти ExPro відвідали фізичну data-room у Держгеонадрах та попрацювали із електронними масивами геологічних даних. Детально про це написали у своєму матеріалі.

«Аби спростити потенційним інвесторам доступ до геологічних даних щодо цих ділянок (частина яких збиралася у 1960-1970рр) Державна служба геології та надр України усередині грудня створила data-room з детальною геологічною інформацією про ці ділянки», — повідомляє видання. Тепер будь-який представник зацікавленої в участі у конкурсі компанії після попереднього онлайн-запису (https://www.geo.gov.ua/data-room/) може потрапити до спеціально облаштованої кімнати у приміщені Держгеонадр (у Києві на вул. Антона Цедіка, 16), та отримати доступ до електронної бази даних, що постійно доповнюється, а також до стосів паперових документів.

Усі зібрані матеріли журналісти могли побачити у фізичному та електронному вигляді.«Десять років тому отримати таку інформацію було дуже складно, фактично неможливо. Навіть фотографувати не дозволяли, можна було лише виписати якісь цифри», – цитують співробітників Держгеонадр. Як зазначив у коментарі ExPro Роман Опімах, вперше для потенційних інвесторів створено такі умови – дуже багато інформації в одному місці, значна частина якої в електронному вигляді, й усе це – безкоштовно.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра вітає усіх з Новим Роком![/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20803″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Напередодні новорічних свят звертаємося до усіх надрокористувачів та громадян із найщирішими побажаннями. Зичимо Вам миру, добра, злагоди і родинного затишку. Нехай новий рік стане періодом нових звершень заради процвітання нашої держави та добробуту народу України!

До зустрічі у Новому році!

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту