Керівництво

Голова Державної служби геології та надр України
Роман Євгенович Опімах
(044) 536-13-17
факс: (044) 456-71-45
sekretar@geomail.kiev.ua
Графік особистого прийому громадян

День прийому: перший та третій четвер кожного місяця

Години прийому: 15:00 – 17:00

Запис на прийом здійснюється за телефоном: (044) 536-13-17

Біографія

Роман Євгенович Опімах з 8 листопада 2019 року обіймає посаду голови Державної служби геології та надр України.

Роман Опімах має понад 15 років досвіду взаємодії з органами державної влади та роботи зі стратегічного планування і підвищення ефективності процесів у сфері нафтогазової промисловості та видобувних галузей, пов’язаних із забезпеченням довгострокових конкурентних переваг її сегментів (видобуток, транспортування, переробка, збут).

З 2016 по 2019 рр. був виконавчим директором Асоціації газовидобувних компаній України. За роки роботи в Асоціації було побудовано системний діалог із владою та імплементовано кращі світові регуляторні практики у сферах фіскальної політики, надрокористування, дозвільної системи та правил доступу до надр. Зокрема, розроблено та прийнято понад 20 галузевих законів та урядових актів, реалізовано більше 30 проектів з підтримки розвитку газовидобувної галузі та надрокористування, забезпечено проведення міжнародних нафтогазових аукціонів і конкурсів, включено Україну до світового індексу бурових верстатів Baker Hughes Rig Count.

До приходу в Асоціацію Роман Опімах був радником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань нафтогазового сектору, а також керівником відповідного напряму в Координаційному центрі зі зв’язків з Кабінетом Міністрів України.

У період з 2011 по 2014 рр. працював координатором реформи нафтогазової галузі в Координаційному центрі з упровадження економічних реформ, де відповідав за адаптацію правового поля до вимог енергетичного законодавства Євросоюзу, у тому числі імплементацію зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію у частині лібералізації газового ринку, також займався розвитком національного проекту LNG-терміналу і оновленням Енергетичної стратегії України до 2030 року.

Координував і брав участь в реалізації різноманітних енергетичних проектів за участі багатьох міжнародних компаній і організацій як IHS, McKinsey, IMF, EBRD, World bank, U.S. Department of State, Energy Community Secretariat.

Роман отримав ступінь магістра міжнародних відносин за спеціальністю «Міжнародні стратегії та безпека» в Національному університету ім. Тараса Шевченка (2006), закінчив навчання в Michigan State University за програмою з підвищення класифікації H.Humphrey Fellowship Program по спеціальності “Державна політика та управління”, а також пройшов практику в Центрі енергетичних досліджень Louisiana State University (2016).

Роман Опімах є автором понад 100 публікації у вітчизняних та іноземних виданнях на тему енергетичної безпеки та розвитку видобувних галузей.

Перший заступник Голови Державної служби геології та надр України
Володимир Анатолійович Бучко
(044) 536-13-17
факс: (044) 456-71-45
sekretar@geomail.kiev.ua
Біографія

Бучко Володимир Анатолійович призначений на посаду Першого заступника Голови Державної служби геології та надр України 9 червня 2021 року.

Має досвід роботи в органах державної влади понад 15 років.

До призначання в Держгеонадра працював Державним секретарем в Міністерстві інфраструктури України. Очолював юридичний департамент в Міністерстві екології та природних ресурсів України, був начальником управління з питань дозвільно-ліцензійної роботи в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища. Працював в Міністерстві аграрної політики України.

З 2006 року та до цього часу, займається співпрацею з інституціями ЄС, центральними органами іноземних держав, які формують та реалізують державну політику у сфері екології, а також з міжнародними організаціями, а саме:

  • Був національним координатором Конвенції Еспо ЄЕК ООН в Україні, в рамках цієї роботи знімав попередження Уряду щодо невиконання вимог Конвенції.
  • Був обраний від України заступником Голови робочої групи Конвенції Еспо ЄЕК ООН.
  • У червні 2014 року обраний членом Комітету з дотримання Конвенції Еспо ЄЕК ООН в 2015 році обрано заступником Голови Комітету (до комітету входить вісім представників, комітет здійснює нагляд за дотриманням сторонами Конвенції).
  • Бере активну участь у переговорах щодо підписання низки міжнародних договорів у сфері охорони довкілля, є автором та співавтором законів та розробником багатьох проектів нормативно-правових актів спрямованих на адаптацію законодавства України до норм ЄС, у тому числі щодо користування надрами.
  • Під час переговорного процесу між Україною та ЄС щодо Угоди про Асоціацію та Зони вільної торгівлі, Бучко В.А. брав безпосередню участь в обговоренні та узгодженні директив і регламентів ЄС у сфері охорони довкілля (Додаток ХХХ до Глави 6 «Навколишнє середовище» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво»), положень та стандартів яких Україна зобов’язуватиметься поступово наблизити своє законодавство.

Закінчив Національний університет «Острозька Академія», здобувши кваліфікацію юриста та магістра історії. Закінчив аспірантуру при Університеті Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), магістратуру в Національній академії державного управління при Президентові України – магістр державного управління у сфері національної безпеки, спеціалізація «Державні механізми забезпечення політичної безпеки». Закінчив Києво-Могилянську бізнес-школу «Школа стратегічного архітектора».


Заступник Голови Державної служби геології та надр України
Роман Костянтинович Сарамага
(044) 536-13-17
факс: (044) 456-71-45
sekretar@geomail.kiev.ua
Біографія

Сарамага Роман Костянтинович 31.08.1986 року народження, громадянин України, освіта вища‚ у 2007 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за напрямом підготовки «Міжнародні відносини» та здобув кваліфікацію бакалавра, фахівця з міжнародного права. У 2009 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка та отримав диплом магістра за спеціальністю «Міжнародне право», здобув кваліфікацію юриста – міжнародника‚ перекладач з іспанської мови.

Трудову діяльність Сарамага Р.К. розпочав у 2004 році помічником приватного нотаріуса Южненського міського нотаріального округу Одеської області та отримав досвід роботи з діловодства юридичної контори, розробки, редагування проектів договорів, роботи з клієнтами.

У 2005 році, на другому курсі Університету працював перекладачем з іспанської та англійської мови в ТОВ «Базис ІТ», де займався переважно підготовкою аналітичних матеріалів економіко-правового характеру, систематизацією бізнес-правової інформації різних юрисдикцій.

У 2006 році пройшов стажування у якості юриста у Адвокатському об’єднанні «Василь Кісіль та Партнери», займався перекладом юридичних текстів, документів, нормативного матеріалу з іспанської та англійської мови на українську мову на навпаки та отримав досвід роботи зі складання договорів, написання меморандумів, тощо.

З жовтня 2007 року по грудень 2008 року працював помічником юриста ТОВ «Адвокатська компанія «Арцінгер та Партнери». Виступив співавтором наступних видань: «Трудове законодавство України» Форум Медіа та «Персональна відповідальність керівника».

З січня 2009 року по січень 2011 року працював юристом юридичного відділу, юристом відділу управління інвестиційними проектами департаменту дирекції з правових питань Акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот».

У період з липня 2011 року по квітень 2017 року працював на посаді заступника Голови Представництва фірми «СІ Бі ЕМ Ойл плс» (Великобританія) в Україні, був членом Управляючого комітету Спільної діяльності між ДАТ «Чорноморнафтогаз» та СіБіЕМ Ойл плс, радником з розвитку бізнесу Нафтогазової компанії CADOGAN PETROLEUM PLC з активами в Карпатському та Дніпро-донецькому басейні.

З травня 2017 року по лютий 2020 року здійснював юридичний та проектний консалтинг з питань енергетики, нафтогазової діяльності та будівельних проектів.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 р. № 418-р «Про призначення Сарамаги Р.К. заступником Голови Державної служби геології та надр України» та наказу Держгеонадр від 16.04.2020 № 101-к «Про оголошення розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 р. № 418-р з 16 квітня 2020 року Сарамага Роман Костянтинович приступив до виконання обов’язків заступника Голови Державної служби геології та надр України.

Загальний стаж роботи Сарамаги Р.К. складає 10 років.


Перейти до вмісту