Дайджест (24-28 лютого)

02 Березня 2020

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах прозвітував про результати 100 днів роботи[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21716″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів прес-конференцію, у рамках якої презентував результати роботи та оприлюднив першочергові завдання на 2020 рік. Очільник Служби наголосив на пріоритетних напрямках: подолання корупції та відновлення довіри, ефективне використання надр, підготовка інвестиційних пропозицій. Зокрема, щоб налагодити якісну та оперативну взаємодію із надрокористувачами, запровадили низку сервісів та ініціатив: Єдине вікно, електронний кабінет надрокористувача, data-room геологічної інформації.

 

Відбувається цілеспрямована діджиталізація усіх етапів комунікації із бізнесом: у квітні планують запуск електронного кабінету надрокористувача. Очікується, що інструмент суттєво зменшить контакт підприємців та чиновницького апарату, прискорить комунікацію та вирішить проблему суб‘єктивізму у прийнятті рішень.

 

Розпочали низку реформ щодо запровадження легкого, конкурентного та прозорого доступу до надр. «У цьому питанні ми сконцентрувалися на модернізації законодавства та забезпеченні неупередженого контролю виконання взятих надрокористувачем зобов‘язань, — каже Роман Опімах. — Зокрема, працюємо над оновленням технічних нормативів та розробкою змін до постанов, що регулюють відносини у сфері надрокористування — постанова 827, проєкти законів 2807, 2821 і, звичайно, Кодекс про надра, у розробці якого фахівці Служби беруть активну участь».[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра анонсували перезапуск конкурсу по ділянці «Дельфін»[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21790″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах під час звіту «Держгеонадра: сучасний підхід до надрокористування» повідомив про перезапуск конкурсу на укладання угод про розподіл вуглеводневої продукції у межах ділянки «Дельфін» у Чорному морі.

 

«Після проведених консультацій, аналізу наявної геологічної інформації та міжнародних практик, ми дійшли висновку, що оптимальним рішенням стане пропозиція двох ділянок на шельфі Чорного моря – Південний Дельфін та Північний Дельфін площею 7,5 та 8,3 тис. кв. км відповідно. Ми не виключаємо можливість проведення конкурсу по третій ділянці у майбутньому. Наразі цю ділянку ми не будемо пропонувати на аукціон через її недостатню розвіданість».

 

Очільник Держгеонадр висловив сподівання, що Постанови Кабінету Міністрів про оголошення конкурсів на ці дві ділянки будуть прийняті у березні, після чого Міжвідомча комісія протягом двох місяців опублікує конкурсну документацію та оголошення про старт конкурсів.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]12 об‘єктів із Інвестиційного атласу виставили на аукціони[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21189″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]У Держгеонадрах прийняли рішення про виставлення на аукціон спецдозволів на 12 ділянок загальною початковою вартістю 7 944 767 грн. Вперше серед лотів — ділянки, номіновані надрокористувачами.

 

«Це перші електронні торги, які ми ініціюємо після низки законодавчих змін та запуску Інвестиційного атласу. Серед пропозицій є ділянки, відібрані спеціалістами Держгеонадр, а є ті, які майбутні учасники аукціонів номінували самостійно, — і це також вперше для Служби, – зазначив голова Роман Опімах. – Усі охочі можуть долучитися до торгів і чесно вибороти можливість розробляти ту чи іншу ділянку. Ми також спростили механізм участі в аукціонах для іноземних бізнесменів: прибрали необхідність реєструвати юридичну особу в Україні для участі у аукціоні».

 

Виставили ліцензії на геологічне вивчення та видобування із мінеральними,  лікувальними, столовими, підземними водами, пісковиками, піском, вапняком, глиною, молібденовими рудами. Уся детальна інформація по об‘єктах з‘явилася на сайті публічних закупівель Prozorro.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Голова Держгеонадр взяв участь в 11-й міжнародній конференції Адама Сміта[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21799″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Роман Опімах взяв участь в Українському енергетичному форумі «11та Міжнародна конференція Адама Сміта». У своїй промові він наголосив на політиці відкритості та прозорості, нульовій толерантності до корупції, а також на створенні інвестиційних можливостей для бізнесу як пріоритетному напрямку роботи Держгеонадр.

 

«Хочу акцентувати увагу аудиторії на інвестиційних можливостях для вітчизняних та іноземних компаній. Тут ми працюємо за двома напрямками: спрощення доступу до геологічної інформації та проведення відкритих електронних аукціонів і конкурсів на укладання угод про розподіл продукції, — зазначив очільник Служби. — Зокрема, очікуємо інвестиції від 600 млн дол до 1,5 млрд дол у видобувну галузь за результатами першого раунду конкурсів УРП (2019 рік). На участь у другому раунді заявки подали шість компаній, три з яких іноземні. На конкурси, що пройдуть цьогоріч плануємо виставити біля 30 000 кв.км перспективних нафтогазових ділянок, також працюємо над відновленням проектів на Юзівській та Олеській ділянках».

 

Також, аби зробити комунікацію з потенційними інвесторами більш ефективною, запустили Єдине вікно надрокористувача, відкрили data-room геологічної інформації, постійно оновлюють пропозиції у Інвестиційному атласі.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Очільник Служби відвідав презентацію онлайн-платформи EITI[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”21909″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Роман Опімах відвідав презентацію онлайн-платформи видобувного сектору, створену за підтримки уряду Німеччини через федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

«Для нас найголовніше, щоб спільними зусиллями створений продукт був впроваджений міністерством і введений в промислову експлуатацію, – говорить Директор програми «Ефективне державне врядування» GIZ Ukraine, Томас Мейєр. – Ми готові й надалі бути партнером Мінекоенерго у розробці механізмів управління порталом, щоб в подальшому міністерство стало ефективним самостійним управлінцем даного продукту».

 

Згідно з планом впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» на 2018-2020 роки, затвердженим Кабінетом Міністрів України, реалізація Ініціативи прозорості видобувних галузей є одним з передбачених необхідних заходів.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту