10 основних подій у галузі надрокористування за другий квартал 2021 року

06 Липня 2021

Про шляхи залучення інвестицій, міжнародне співробітництво та регуляторні новини читайте у другому випуску щоквартального дайджеста Держгеонадр

Важливою подією для галузі є створення Державного геологічного порталу. Нині триває робота з наповнення ресурсу інформацією – він об’єднає всі необхідні надрокористувачу бази даних та реєстри.

«Вперше на одному офіційному ресурсі у форматі відкритих даних викладена геопросторова інформація про контури діючих спеціальних дозволів і родовищ корисних копалин, точки розміщення нафтогазових свердловин, наявні відомості Державного балансу корисних копалин тощо. Держгеопортал наразі об’єднує шість реєстрів і містить послугу з визначення стартової ціни спецдозволу», – інформує Роман Опімах.

На шляху до впровадження сучасних електронних послуг і забезпечення актуальних підходів у роботі Держгеонадра розробили новий офіційний веб-сайт. Впровадження сучасних електронних адміністративних послуг є ключовим пріоритетом Служби. Вони покликані зробити сферу надрокористування прозорою та зрозумілою.

Державна служба геології та надр України активно проводить електронні торги й оголошує нові. У І півріччі 2021 року запропонувала на аукціони 142 лоти, 101 з них уже продано. Загальна сума очікуваних надходжень становить близько 560 мільйонів гривень. Цей показник є свідченням довіри ринку до роботи органу.

«Створена data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію і геологічні звіти про об’єкти надрокористування з покладами критичних і стратегічних корисних копалин. Інформація розміщена онлайн у відкритому доступі, – пояснив Голова Служби. – Ми даємо можливість суб‘єктам ринку оцінити якість наявної геологічної інформації щодо об‘єктів, скористатися нею і прийняти інвестиційне рішення».

З метою представлення інвестиційних можливостей у регіонах в галузі надрокористування Держгеонадра ініціювали послугу зі створення індивідуального паспорта ОТГ. На замовлення громад перші довідники вже готуються. Очільник Служби здійснив робочий візит до Львівської області, де провів зустріч із Головою Львівської ОДА та головами об’єднаних територіальних громад краю. Роман Опімах і Максим Козицький підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України та Львівською обласною державною адміністрацією.

Разом з UkraineInvest провели серію вебінарів для промоції ділянок надр з покладами стратегічних корисних копалин і залучення іноземних інвестицій. Зустрічі проходили в онлайн-форматі, до яких доєдналася бізнес-спільнота з Австрії, Великої Британії, Франції, Канади та США, загалом понад 1000 осіб. Міністерство закордонних справ України виступило співорганізатором заходів.

Держгеонадра створюють нові можливості для молодих фахівців. Роман Опімах прочитав лекції студентам провідних галузевих вищих навчальних закладів і запросив їх проходити практику з подальшим працевлаштуванням. Минулого року стажування пройшло 15 осіб, четверо з них залишилися працювати в Службі та на геолпідприємствах.

«Ми уклали договір про співробітництво між Службою і Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», – повідомив очільник Держгеонадр. – Відповідно до угоди будемо співпрацювати у сфері організації та проведення практики здобувачів вищої освіти, підготовки та перепідготовки кадрів, а також навчально-методичної, наукової та науково-технічної діяльності».

Державна служба геології та надр України здійснює заходи державного нагляду за дотриманням вимог законодавства суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин. У І півріччі 2021 року Геоконтроль провів 373 перевірки. В результаті, винесено 327 приписів, прийнято рішення про зупинення 129 і про анулювання 136 спецдозволів шляхом звернень до суду.

Триває реформування законодавчих норм галузі. Народні депутати в першому читанні прийняли доопрацьований законопроект № 4187. Нині він готується до другого читання у Верховні Радій України. Документ покликаний осучаснити регулювання користування надрами.

Перейти до вмісту