123 мільйона гривень за два лоти

09 Серпня 2021

Ділянки мідних руд і вапняку реалізували на повторних електронних торгах

9 серпня 2021 року Державна служба геології та надр України провела повторні аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. На електронних торгах реалізували дві ділянки з покладами мідних руд і вапняку.

Ділянку мідних руд «Рудоносне поле Заліси-Шменьки», площею 2336,7 га, що на Волині, реалізували за 122 222 222 гривні. Під час торгів ціна продажу лоту зросла в 2871 раз, порівняно зі стартовою. Об’єкт надається в користування з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки надр терміном на 5 років. Участь у перегонах за право отримати в користування ділянку надр взяло сім компаній, серед яких і іноземна. Перемогу здобуло ТОВ «Глобал Аналітика», запропонувавши найвищу ціну за лот.

«Ми є свідками вже третього аукціону з продажу цієї ділянки надр. Кількість учасників кожних наступних торгів постійно зростає, серед них з’явилися перші іноземні компанії. Підвищуються і цінові пропозиції, – коментує голова Держгеонадр Роман Опімах – Сподіваємося, що цього разу переможець не відмовиться від внесення в установлений строк належної до сплати різниці між ціною реалізації лота та гарантійним внеском, як це відбулося раніше. В протилежному випадку доцільним буде внесення змін до порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами».

За Ольгівську ділянку вапняку, що знаходиться в Херсонській області, змагалося чотири учасники торгів. Перемогу здобуло ТОВ «Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків», що запропонувало 840 тисяч гривень – найвища цінова пропозиція. Спеціальний дозвіл надається для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки вапняків, як матеріалу для дорожніх робіт і флюсової сировини.

Попередні торги з продажу лотів вважаються такими, що не відбулися, у зв’язку з невнесенням в установлений строк коштів за сплату лотів переможцями аукціонів, та компаніями, які посіли друге місце. Об’єкти виставлені повторно без зниження початкової ціни для придбання шляхом участі надрокористувачів в онлайн-торгах.

Нагадаємо, 18 серпня Державна служба геології та надр України проведе аукціони з продажу 13 ділянок надр із покладами кам’яного та бурого вугілля, бурштину, граніту, габра, каоліну вторинного піску, сировини піщано-гравійної.

Перейти до вмісту