1,32 мільярда гривень за три нафтогазоносні лоти

29 Листопада 2022

Держгеонадра провели чергові електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

Державна служба геології та надр України провела е-аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Під час торгів реалізувала три лоти, з них два ініційовані з Інвестиційного атласу надрокористувача та один номінований ринком. Дозволи надаються на 20 років з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ).

«Нафта і газ – це стратегічна сировина для України. Ми здатні задовольнити власні потреби в газі та відмовитися від імпорту, адже входимо до трійки країн Європи з найбільшими запасами найекологічнішого викопного палива. Служба проводять значну роботу в напрямі нарощення вітчизняного видобутку – створює пропозиції ділянок надр для винесення на електронні торги, а також бере участь у реалізації угод про розподіл вуглеводневої продукції, як державний уповноважений орган з реалізації УРП, – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Геологічна галузь є основою сталого й ефективного розвитку національної економіки. Тому зараз дуже важливо продовжувати працювати на повну, навіть у ці важкі для країни часи, щоб зберегти робочі місця та сплачувати податки». 

Найбільше зацікавлення викликала Площа Майорівська з покладами газу природного і конденсату, що в Полтавській області. За неї змагалося п’ять учасників. Під час торгів вартість продажу лота зросла на 2607%, порівняно з початковою, до 1,102 млрд грн. Переможцем визнано ТОВ «Нафтогаздія».

Бірківсько-Зіньківська площа з покладами газу природного і конденсату також розташована в Полтавській області. Ціна її продажу становить 211 млн грн, за початкової 54,456. Переможець − ТОВ «Нафтогазрегіон».

За Площу Рибницьку з покладами газу природного, що в Івано-Франківській області, АТ «Укргазвидобування» запропонувало найвищу ціну – 9,145 млн грн, що на 1,1% більше від початкової.

Ознайомитися детально з перебігом торгів кожного з лотів можна за вказаними посиланнями:

  1. Площа Рибницька – https://prozorro.sale/auction/SUE001-UA-20220831-88122
  2. Площа Майорівська – https://prozorro.sale/auction/SUE001-UA-20220831-18679
  3. Бірківсько-Зіньківська площа – https://prozorro.sale/auction/SUE001-UA-20220831-35801

У разі дискваліфікації переможців аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами до Державного бюджету України буде перераховано гарантійні внески, що становлять 20% від початкової ціни лота, але не менше 10 мільйонів гривень. Лоти, торги з яких сьогодні не відбулися, будуть повторно виставлені на е-аукціони протягом трьох робочих днів.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України оголосила сьомі аукціони в 2022 році. Надрокористувачам запропонували 12 об’єктів з покладами базальту, бурштину, кам’яної солі, крейди, піску, пісковику, сировини піщано-гравійної.

Перейти до вмісту