133 мільйони гривень надійде до Держбюджету України

09 Червня 2021

Держгеонадра провели дев’яті електронні торги в 2021 році з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

Відбулися чергові електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Державна служба геології та надр України реалізувала вісім ділянок надр з покладами торфу, бурштину, вапняку та мармуризованого вапняку, пісковику, сировини піщано-гравійної, підземних вод.

«Це вже дев’яті торги, які відбулися в 2021 році. Загалом на 11 аукціонів Держгеонадра виставили 130 лотів, 86 з них вже придбали надрокористувачі», – повідомив Роман Опімах.

Загальна стартова ціна лотів становить 23,28 мільйона гривень. Під час торгів вона зросла в 5,7 рази, сягнувши 132,95 мільйона гривень. Найбільшу зацікавленість викликала ділянка надр сировини піщано-гравійної в Самбірському районі Львівської області. За неї змагалося п’ять учасників. Перемогу здобуло ТОВ «Самбірський кар’єр», запропонувавши найвищу ціну – один мільйон п’ять тисяч гривень. Стартував продаж лоту з 793 тисяч гривень.

Найдорожчим лотом торгів є Ділянка «Сахкамінь» Нігинсько-Вербецького родовища з покладами вапняку в Хмельницькій області. Дозвіл на користування надається з метою видобування вапняку, придатного для використання у виробництві цукру, будівельного вапна та вапнякового борошна. Термін користування надрами становить 20 років. Переможець торгів – ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість».

«Ціна продажу спеціального дозволу на користування надрами Ділянки «Сахкамінь» Нігинсько-Вербецького родовища в конкурентній боротьбі за участі чотирьох компаній зросла з 17 до 121 мільйона гривень, продемонструвавши підвищення вартості в 6,8 рази!», – інформує очільник Служби.

Нагадаємо, за найвищу ціну в 2021 році було продано Юліївське родовище (Золочівський блок) з покладами природного газу та конденсату – за 120,67 мільйона гривень. Його придбало АТ «Укргазвидобування». Підприємство вже сплатило кошти та отримало спеціальний дозвіл на користування надрами.

Перейти до вмісту