147 спецдозволів на надра в окупованому Криму та шельфі Чорного та Азовського морів залишаються дійсними – Кирилюк

15 Серпня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1534344577274{padding-right: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”13715″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

“На сьогоднішній день 147 спеціальних дозволи на користування надрами, що надані на об’єкти надрокористування, які перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та шельфі Чорного та Азовського морів, залишаються дійсними” — повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної служби геології і надр України Олег Кирилюк.

Нагадаємо, що Російська Федерація. після анексії Криму навесні 2014 року, незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного та Азовського морів.

«Орієнтовна ресурсна база вуглеводнів українського континентального шельфу Чорного моря складає: газу – більше 300 мільярдів метрів кубічних, нафти – майже 200 млн. т.  Після анексії Криму територія нашого шельфу, де на сьогодні проводяться дослідження українськими підприємствами, скоротилася в три рази (з 130 до майже 40 тис. кв. км.)”, — сказав Кирилюк.

Очільник Держгеонадр зазначив, що затверджені запаси газу на ділянках Чорноморського шельфу, які залишилися підконтрольними Україні, становлять близько 37 млрд. куб. м. Також близько 10 млрд. куб. м. газу становлять запаси на шельфі Азовського моря.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Нагадаємо, Росія “анулювала” українські спеціальні дозволи на користування надрами в Криму. Так, в РФ набув чинності закон, згідно з яким в окупованому Криму перестають діяти українські спеціальні дозволи на користування надрами та вводиться новий порядок реєстрації прав на видобуток корисних копалин.

Тепер право користування ділянками надр, розташованих на шельфі Чорного та Азовського морів, буде надаватися за рішенням уряду Росії, прийнятому за результатами аукціону.

Також, в  2014 році, внаслідок анексії Криму, дочірня компанія НАК «Нафтогазу України» – ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» — втратила свої основні активи, а також доступ до родовищ газу на шельфі Чорного та Азовського морів.

Для захисту своїх інтересів у жовтні 2016 року НАК «Нафтогаз України» ініціював арбітражне провадження проти РФ, а наприкінці вересня 2017 року держхолдинг подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди). НАК «Нафтогаз України» вимагає відшкодувати 5 млрд. дол. збитків (з урахуванням відсотків  — 7 млрд. дол.).

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”13716″ align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

КАРТА КОРИСНИХ КОПАЛИН УКРАЇНИ

[/vc_column_text][us_single_image image=”13726″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Завантажити карту

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту