217 лотів Держгеонадра запропонували на електронні торги в 2021 році

05 Листопада 2021

Стартували чергові електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

Державна служба геології та надр України оголосила 17 і 18 аукціони в 2021 році. Надрокористувачам запропонували 28 об’єктів з покладами піску, підземних вод, вапняку, піщано-гравійної сировини, торфу, лабрадориту, пісковику, каоліну первинного та каоліну вторинного, вапняку мармуризованого та аргіліту, бурштину, граніту, гнейсу, мігматиту, діабазу, солі кам’яної (галіту). Загальна стартова вартість лотів становить 32 038 816 гривень. Торги відбудуться 2 і 24 грудня 2021 року.

Для задоволення ринку в сировині Служба постійно комунікує з представниками бізнесу, створює цікаві пропозиції для інвесторів та регулярно проводить відкриті аукціони. За таких умов надра можуть стати драйвером української економіки, коли створюються робочі місця, розбудовується інфраструктура, сплачуються податки.

«В результаті проведення електронних торгів у 2021 році реалізовано 149 лотів на загальну суму майже 902 мільйони гривень, за стартової ціни – 367,9 мільйона. Середнє зростання ціни продажу лотів становить 2,5 рази. Найбільше продано спеціальних дозволів на користування бурштиноносними надрами – 57. Найдорожчий лот – Південно-Русанівська вуглеводнева ділянка, ціна її реалізації становить 304 мільйони гривень», – поінформував Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Відкриті електронні торги з продажу спецдозволів – це прозорий і чіткий механізм, який став важливим кроком на шляху відновлення довіри надрокористувачів до регулятора. Конкурентні змагання проходять у режимі реального часу, коли за поданням цінових пропозицій можуть спостерігати всі охочі. Переможця визначає система, у прийнятті такого рішення відсутній суб‘єктивний фактор.

Перелік лотів, виставлених на 17 електронні торги в 2021 році – https://bit.ly/3BHNGuh

Перелік лотів, виставлених на 18 е-аукціони в 2021 році – https://bit.ly/2Yh9Kht

Нагадаємо, 8 листопада Державна служба геології та надр України проведе повторні електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами: мідних руд, підземних мінеральних вод і піску.

Перейти до вмісту