31 млн грн за 9 спецдозволів на розробку надр

11 Лютого 2021

Державна служба геології та надр України завершила другий аукціон

Сьогодні відбулися електронні торги по ділянках надр із покладами бурштину, торфу, кварцового піску, пегматиту, кам‘яного вугілля та піщано-гравійної сировини. За результатами аукціону продано дев’ять ліцензій загальною вартістю 31 716 280 грн. 

Загалом кінцева вартість проданих лотів зросла у середньому у 15 разів у порівнянні із початковою. Найбільше зростання вартості зафіксували по спецдозволу на Північно-Володимирівську ділянку із покладами пегматиту — у 71 раз. В цілому результати проведених електронних торгів наступні: 

Усі кошти з продажу спеціальних дозволів надходять безпосередньо до Державного бюджету України. Голова Держгеонадр Роман Опімах нагадав, що минулоріч сума цих надходжень склала 826 млн грн, а цього року планують залучити щонайменше 750 млн грн за результатами електронних торгів. 

«Залучення інвестицій у видобувну галузь — один із пріоритетних напрямів роботи Служби, — каже очільник. — Окрім сплати вартості спеціального дозволу у бюджет України, інвестор вкладає у розробку надр, стимулює розвиток мінерально-сировинної бази, інфраструктури та супутніх виробництв. Це потужний позитивний ефект для усієї економіки». 

Перейти до вмісту