Відбулися VI електронні торги Державної служби геології та надр України. Надрокористувачам запропонували три бурштинові ділянки: два «наскрізні» спецдозволи на геологічне вивчення (ГВ), у тому числі дослідно-промислову розробку (ДПР), із подальшим видобуванням строком на п’ять років, та один спецдозвіл на ГВ з ДПР. За результатами аукціонів кінцева вартість лотів зросла в цілому у 23 рази.
Ліцензію на ділянку «Селище» продали за 18 000 000 грн при стартовій вартості 752 760 грн, спецдозвіл на ділянку «Вільшанська» інвестор придбав за 12 400 000 грн (стартова вартість 323 000 грн), а за ділянку «Залісся» переможець запропонував 2 600 000 грн (стартова вартість 326 400 грн).
«Відкриті аукціони — прозорий та ефективний механізм залучення інвестицій у видобувну галузь. Змагання за право розробляти ділянку відбуваються онлайн, а за їх перебігом може спостерігати будь-хто. Система сама визначає переможця, — ним стає учасник, який запропонував найвищу ціну за лот. Інструмент дає змогу продати ліцензію за ринковою вартістю і залучити більше коштів у Державний бюджет України», — прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах.
Керівник Служби наголосив, що надання спеціальних дозволів на ділянки надр за результатами прозорих аукціонів суттєво вплинуло на рівень довіри потенційних інвесторів до регулятора. «Ринок позитивно реагує на відкриті торги, зростає зацікавленість компаній до галузі, надрокористувачі готові чесно купувати спецдозвіл і чесно працювати», — додав Роман Опімах.
Раніше Держгеонадра провели п’ять відкритих аукціонів з надання спецдозволів, під час яких продали ліцензії на 32 ділянки загальною вартістю понад 750 млн грн. У середньому кінцева ціна спецдозволу, у порівнянні із початковою, зростала у 15 разів.
Нагадаємо, Роман Опімах заявляв, що за результатами відкритих електронних торгів цьогоріч до Державного бюджету планують залучити 1 млрд грн.