81 мільйон гривень за мідні руди

23 Червня 2021

Держгеонадра на повторних електронних торгах реалізували спеціальний дозвіл на ділянку надр з покладами мідних руд

Державна служба геології та надр України провела повторні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. На аукціон була виставлена Ділянка «Рудоносне поле Заліси-Шменьки» з покладами мідних руд у Волинській області. Її площа становить 2337 га. Надається для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки терміном на 5 років.

«За право отримати дозвіл, щоб розвідувати ділянку, змагалося дев’ять учасників. Перемогу здобув Ливарний завод “Символ”, запропонувавши найвищу ціну – 81 005 000 гривень, – розповів Голова Держгеонадр. – Торги продемонстрували рекордне зростання ціни продажу лоту – у 1902 рази».

Повторний аукціон на Ділянку «Рудоносне поле Заліси-Шменьки» оголошено у зв’язку з тим, що переможець попередніх торгів не сплатив в установлений строк кошти за спеціальний дозвіл. Ціна продажу на попередніх торгах зросла в 483 рази, сягнувши 20,5 млн грн.

Також під час торгів ТОВ «Черкаський торфобрикетний завод» отримав право протягом 20 років видобувати торф на родовищі «Ірдинь» в Черкаській області. Підприємство запропонувало найвищу ціну за спецдозвіл на повторному е-аукціоні – 311 тисяч гривень, за стартової – 287 тисяч.

«Торги з продажу спецдозволів проходять у системі Прозорро.Продажі в режимі реального часу. Це дозволяє кожному бажаючому слідкувати за їх перебігом та забезпечує прозорість і справедливу конкуренцію за право користуватися надрами», – коментує Роман Опімах.

Торги по ділянці «Олевськ-2» з покладами бурштину не відбулися через відсутність учасників перегонів. Протягом трьох робочих днів лот буде виставлений повторно на е-аукціон.

Нагадаємо, на 30 червня заплановане проведення десятих електронних торгів у 2021 році з продажу десяти ділянок надр з покладами бурштину, підземних вод, граніту, піску, каоліну первинного і торфу.

Перейти до вмісту