[vc_row][vc_column width=”1/4″][us_single_image image=”12931″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]Департамент державного геологічного контролю Держгеонадр протягом чотирьох місяців з березня по червень 2018 року провів 306 перевірок дотримання вимог законодавства про надрокористування. Про це повідомив директор Департаменту держгеоконтролю Вадим Гончаренко.
«З березня по червень 2018 року Департаментом державного геологічного контролю було проведено 306 перевірок з питань дотримання вимог законодавства про надрокористування за різними видами користування надрами, в тому числі 300 планових та 6 позапланових. Порушення вимог законодавства виявлені під час проведення 292 перевірок, що складає 95,5 відсотка від загальної кількості проведених контрольних заходів» – сказав Вадим Гончаренко.
Також стало відомо, які найбільш поширені порушення були виявлені під час перевірок протягом березня – червня 2018 року. Серед них: недопущення до проведення перевірки; порушення особливих умов спеціального дозволу на надрокористування; відсутність документів на право користування земельною ділянкою для потреб, пов’язаних з користуванням надрами; порушення термінів проведення робіт, визначених Програмою робіт.
Під час проведення перевірок встановлено 8 фактів видобування корисних копалин після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами. Матеріали перевірок направлені до правоохоронних органів.
«За результатами перевірок проведених у березні – травні 2018 року, відповідно до статей 57 та 58 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено 30 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб, сума штрафних санкцій склала майже 100 тисяч гривень», – доповнив Гончаренко.
Позапланові перевірки проводились на підставі подання суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Нагадаємо, Держгеонадра з початку року зупинили 30 випадків незаконного видобутку корисних копалин на сотні тисяч гривень.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]