Агентство США з міжнародного розвитку створить для України сховище геологічної інформації, – Голова Держгеонадр

08 Серпня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Сьогодні, 8 серпня Голова Державної служби геології та надр України (далі-Держгеонадра) Олег Кирилюк зустрівся з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представниками Проекту енергетичної безпеки.

Під час зустрічі Олег Кирилюк повідомив, які здійснені реформи в сфері надрокористування, які ще потрібно залучити інструменти для задоволення запитів надрокористувачів та інвесторів.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]«Менш як за один рік Держгеонадра виконали 100% завдань «Дорожньої карти щодо прискорення проведення аукціонів та конкурсів з продажу спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів». Ми підготували геологічну інформацію для інвесторів на 42 блоки включаючи УРП на суходолі та шельфі Чорного моря, загальною площею понад 20 тис. км2. Спільними зусиллями з Мінприроди та Урядом удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим», – підкреслив Кирилюк.

За його словами, в рамках пілотного проекту електронних торгів Держгеонадра підготувала для продажу 46 ділянок з покладами різних корисних копалин.

«Станом на сьогодні Служба підготувала на продаж для вітчизняних та міжнародних інвесторів півсотні ділянок, з них 29 – це нафтогазові арени. За пів року від продажу на електронних аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами до держбюджету надійшло – 275,1 млн грн. Загалом за цей період Служба поповнила державну скарбницю на більш, як півмільярда гривень», – додав держменеджер.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”18797″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Представники USAID висловили подяку Олегу Кирилюку за такі рішучі кроки на шляху до реформ у галузі геології.

«Ми раді, що приводом для нашої зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні. Уряд США, зокрема, наша спільнота хоче допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є «дорожня карта» на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців», – сказав керівник проекту Дін Вайт.

Наприкінці зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. В рамках Меморандуму USAID Проект Енергетичної Безпеки та Державна служба геології та надр України співпрацюватимуть для посилення енергетичної безпеки України.

[/vc_column_text][us_separator type=”invisible”][us_single_image image=”18798″ size=”full” align=”center”][us_separator type=”invisible”][vc_column_text]

Для покращення інвестиційного клімату в сфері надрокористування Олег Кирилюк та Дін Вайт домовились, що США допоможе створити для України сховище геологічних даних, інформаційної системи управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів.

Керівник Проекту Дін Вайт зауважив, що для українського енергетичного сектору видобудок нафти та газу є важливою складовою. А забезпечення сталого розвитку цього сектору є необхідною умовою енергетичної незалежності України.

[/vc_column_text][us_separator type=”invisible”][us_single_image image=”18796″ size=”full” align=”center”][us_separator type=”invisible”][vc_column_text]

Довідка:

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США.

Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Адміністратор Агентства та його заступник призначаються президентом за згодою Сенату і діють в координації з Державним Секретарем США.

Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту