АТ «Костанайські мінерали» хочуть зайти на український ринок

06 Грудня 2021

Відбулася робоча зустріч Голови Держгеонадр із представниками казахської компанії

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу зустріч з іноземною делегацією на чолі з Головою правління АТ «Костанайські мінерали» Єрболом Нурхожаєвим. Зустріч відбулася в Києві за ініціативи казахів.

Іноземні гості повідомили, що планують розширювати свій бізнес і розглядають можливість інвестувати в українські надра. Це може бути як придбання окремих ділянок надр з покладами титанових руд шляхом участі в електронних аукціонах, так і купівля найбільшої титанової компанії. Вони цікавилися механізмом проведення електронних торгів, доступом до геологічної інформації, строком дії спеціальних дозволів на користування надрами з метою розвідки та видобування тощо.

Голова Держгеонадр розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції в частині розробки покладів титану, поінформував про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.

«Держгеослужба створила Інвестиційний атлас надрокористувача, який містить вакантні ділянки надр, серед яких і з покладами титану. Також підготувала віртуальну data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію про об’єкти надрокористування, про земельні ділянки в межах контурів родовищ, а також геологічні звіти. Доступ до data-room безкоштовний», – пояснив Роман Опімах.

Очільник Служби ознайомив інвесторів із можливістю входження в уже діючі проєкти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які мають труднощі з розробкою ділянок надр через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Сторони домовилися продовжити діалог з метою започаткування і реалізації спільних бізнес-проектів.

Нагадаємо, Держгеонадра розробили data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію і геологічні звіти про об’єкти надрокористування з покладами критичних і стратегічних корисних копалин, а також звіти про об’єкти ОГХК. Інформація розміщена онлайн у відкритому доступі.

Довідково:

АТ «Костанайські мінерали» – гірничодобувна компанія, що спеціалізується на видобутку хризотил-азбесту та виробленні хризотилового волокна. Підприємство є провідним світовим виробником та експортером хризотил-азбесту, одного з найважливіших елементів, що застосовуються у світовій промисловості.

Комбінат посідає 4-те місце у світі і є єдиним у Республіці Казахстан за масштабами запасів хризотил-азбесту.

Компанія виробляє вагому частку світового обсягу хризотил-азбесту та контролює весь виробничий ланцюжок – від видобутку та збагачення хризотилової руди до постачання природного мінералу споживачам в усьому світі.

Перейти до вмісту