Азовська ділянка з рудопроявом цирконію виставлена на онлайн-аукціон

19 Січня 2021

Держгеонадра пропонують спеціальний дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку строком на 5 років

15 лютого відбудуться онлайн-торги з продажу спеціального дозволу Азовської ділянки з Азовським рудопроявом цирконій – рідкісноземельного зруденіння. На об’єкті проведені пошуково-розвідувальні роботи. У результаті попередньо оцінені запаси та перспективні ресурси комплексних цирконій – рідкісноземельних руд. Також наявні розроблені оптимальні схеми їх збагачення з одержанням концентратів.

«Азовська ділянка є цікавою пропозицією для інвестування як у геологічному, так і в інфраструктурному й економічному відношеннях. Вона розташована в безпосередній близькості до ключових металургійних підприємств і збагачувальних комбінатів. Це дає підстави вважати, що лот викличе зацікавленість з боку ринку та спровокує конкурентну боротьбу під час аукціону», – вважає голова Держгеонадр.

Ділянка ініційована суб’єктом ринку для електронних торгів із Інвестиційного атласу надрокористувача. Лот виставлено повторно, початкова ціна знижена вдвічі та становить 4 225 956 грн.

Україна володіє значними запасами цирконію. Нині розробляються комплексні родовища та продовжуються пошуково-оцінювальні роботи на низці об’єктів. Метал широко застосовується в різних галузях, зокрема в металургії, машинобудуванні, медицині, виробництві кераміки. Також він є основним конструкційним матеріалом для виготовлення ядерного палива.

«За 2019 рік видобуток цирконію склав 420 тонн, Україна експортувала його на 22 мільйони доларів, як сировину для подальшої переробки. Сьогодні важливо наростити видобуток цього металу та створити потужності для його збагачення і переробки в Україні», – переконаний Роман Опімах.

Довідково:

Азовська ділянка Азовського рудопрояву цирконію – рідкісноземельного зруденіння знаходиться в Донецькій області та займає площу понад 100 га. В її межах відкрите багате циркон-ортит-бритолітове зруденіння. Основні корисні копалини цирконій – рідкісноземельні руди; супутні – польовий шпат і пісок.

На ділянці попередньо оцінені запаси та перспективні ресурси рідкісноземельних руд. Інформація щодо їх кількості має обмежений доступ. Для ознайомлення з нею необхідно звернутися до Держгеонадр із відповідним листом.

Запаси категорії С1+С2 становлять (тис. т): польовошпатової сировини – 6685, піску будівельного – 12859.

Перейти до вмісту