Бурштинову ділянку продали на повторному аукціоні за 10,2 млн грн

03 Вересня 2020

У результаті торгів початкова вартість лоту зросла у 63 рази

Відбувся повторний аукціон по ділянці «Західна перша» із покладами бурштину. Наскрізний спецдозвіл на геологічне вивчення, ДПР із подальшим видобування продали за 10 210 000 грн. Нагадаємо, під час першого онлайн-аукціону початкова вартість цього лоту зросла з 319 тис. грн до 29 млн грн, але переможець не підписав протокол і не сплатив кошти. Вдруге ділянку запропонували на електронні торги із 50% дисконтом від початкової вартості. У результаті конкуретної боротьби трьох компаній вартість лоту зросла у 63 рази.

«Електронні торги — найбільш ефективний та прозорий механізм видачі спецдозволів, — прокоментував голова Державної служби геології та надр Роман Опімах. — Система прозорих конкурентних змагань між потенційними інвесторами дає змогу продати спецдозвіл за реальною ринковою вартістю, а рішення приймається об‘єктивно, за результатами найкращої ціни, яку запропонували за лот».

Переможець повинен підписати протокол аукціону протягом шести робочих днів, а потім сплатити вартість спецдозволу протягом 60 робочих днів. У випадку, якщо він відмовиться підписувати протокол або внести кошти, право отримання спецдозволу автоматично надається учаснику аукціону, який запропонував найвищу після переможця ціну за лот.

Раніше голова Держгеонадр наголошував, що усі спецдозволи на нові ділянки надр необхідно надавати за результатами відкритих аукціонів, а випадки надання ліцензій поза аукціоном повинні бути виключеннями, чітко визначеними законодавством.

Перейти до вмісту