Чи є видобуток золота в Україні?

04 Серпня 2020

Голова Держгеонадр Роман Опімах прокоментував національному телеканалу «1+1» видобуток золота в Україні

Золоторудний потенціал України становить близько 3 тисяч тонн. Зокрема, в Карпатах запаси золота сягають 55 тонн, загальні прогнозні ресурси Донбасу – 400 тонн. Та головною золотоносною територією вважається Український щит – його загальні прогнозні ресурси становлять 2 400 тонн золота.

В Україні видобуток золота практично не здійснюється. Однією з причин відсутності розробки українських родовищ золота є недовивченість надр. Іншою перепоною є складність запуску технологічного процесу та початку видобування золота. На українських золоторудних об’єктах із запасами золота 30–40 тонн (Майське, Балка Широка) необхідний обсяг інвестицій перевищує 3,5 млрд грн. Видобуток золота на такому родовищі може сягати 3 тонн на рік.

Адже сучасне золотовидобувне підприємство – це не тільки шахта та збагачувальна фабрика, це ціле місто з власною енергетичною, транспортною, вентиляційною та іншими системами. Воно повинне забезпечувати не тільки вилучення золота, а й безпечні умови праці та захист довкілля.

«Це складне і капіталоємне починання. Зараз бізнес більше орієнтований на «швидкі проєкти», коли, вклавши кошти, можна розпочати видобуток за рік і почати отримувати прибутки», – розповідає голова Служби Роман Опімах.

Ціни на світовому ринку на золото ростуть і сягнули найвищих показників за останні 9 років. Тому видобування золота може стати цікавим предметом для інвестування як для українського бізнесу, так і для іноземного.

«Ми постійно працюємо над збільшення інвестиційних пропозицій. Зокрема, готуємо 3 родовища з покладами руд золота для винесення в Інвестиційний атлас надрокористувача. Також нещодавно в Службу надійшла заява щодо виставлення однієї ділянки на е-аукціон. Зараз вона знаходиться на погодженні в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів», – повідомив очільник Держгеонадр.

Збільшення видобутку золота, як і інших корисних копалин, призведе до залучення коштів в економіку України, і, відповідно, створення робочих місць та сплати податків на всіх рівнях.

Перейти до вмісту