Цифрові рішення в надрокористуванні

27 Жовтня 2020

Голова Держгеонадр взяв участь у Шостому Українському Газовому Форумі – Східно-Європейське газове партнерство

Сьогодні розпочався Український газовий форум. Участь у заході взяв очільник Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Під час виступу він презентував цифрові рішення в надрокористуванні.

«Держава та громадяни мають зиск, коли надра ефективно розробляються. Ми працюємо над забезпеченням прозорості галузі, спрощенням роботи надрокористувачів, а також прискоренням низки погоджувальних процедур, пов‘язаних з отриманням доступу інвестора до надр», – розповів Роман Опімах.

Служба створила Інвестиційний атлас надрокористувача, який уже нараховує близько 300 перспективних об’єктів для ініціювання на електронні торги. Проведено шість аукціонів та розпочато сьомий, загалом продано 36 лотів на майже 800 млн грн. Нагальним є запуск електронного кабінету надрокористувача.

«Електронний кабінет надрокористувача – назріла потреба галузі. Його впровадження забезпечить абсолютне нівелювання суб’єктивності та вибірковості у роботі відомства, сфера надрокористування стане більш зручною та зрозумілою, – наголосив керівник відомства. – Зараз його розробкою займається Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, ми всіляко сприяємо цій роботі».

З 1 січня 2021 року, відповідно до Закону про національну інфраструктуру геопросторових даних, на Національному геопорталі відображатиметься геологічна інформація: спецдозволи на користування надрами, контури родовищ, геологічна будова надр, артезіанські та нафтогазові свердловини, рудопрояви та зони мінералізації, зони природного ризику (зсуви, карсти, порушені землі), а також інформація про земельні ділянки та об’єкти природно-заповідного фонду. Значна частина даних вже розміщена на порталі, інша опрацьовується.

Для забезпечення розміщення актуальної інформації геологічні підприємства Держгеонадр ведуть 43 реєстри, що формують Big Data. Це, зокрема, Каталог відомостей про геологічну інформацію, Державний облік родовищ та запасів корисних копалин і Державна геологічну карту України 1:200 000 тощо.

Перейти до вмісту