На електронних торгах Держгеонадра продали 11 ділянок надр
Відбулися е-аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Серед пропозицій були ділянки з покладами підземних вод, ліпариту, мідних руд, кам’яного вугілля, а також бурштину. Загальна ціна реалізованих лотів зі стартової зросла майже в 10 разів і сягнула 24,5 млн грн.
Найбільший ажіотаж продемонстрували учасники аукціону, що змагалися за право отримати спеціальний дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку мідних руд «Рудоносне поле Заліси-Шменьки». Ділянка знаходиться у Волинській області, термін користування надрами становить 5 років. У конкурентній боротьбі участь взяли 5 підприємств, перемогу здобуло те, що запропонувало найвищу ціну – 20 566 000 грн. Це зростання в 483 рази!
«Україна імпортує мідь у значних обсягах, незважаючи на наявні поклади – орієнтовні запаси цього металу становлять близько 95 тисяч тонн. Збільшення видобутку міді посприяє забезпеченню вітчизняної промисловості власною сировиною. Це нові робочі місця, податки та зменшення імпорту», – пояснив голова Держгеонадр.
Велику зацікавленість викликала також Хаєшська ділянка з покладами ліпаритів, що в Закарпатській області. За неї в конкурентній боротьбі змагалися чотири учасники, під час якої вартість лоту зросла в 32 рази – до 251 тисячі гривень. Ліпарит використовують як будівельну сировину та для виробництва скла, а також в ювелірній справі.
«Всі ділянки, виставлені на торги, номіновані інвесторами. Тобто, ми пропонуємо лише цікаві ринку об’єкти. А відпрацьований прозорий механізм отримання спецдозволу через е-аукціон заохочує бізнес інвестувати у сферу надрокористування», – розповідає Роман Опімах.
Торги по трьох ділянках надр з покладами глини, підземних мінеральних природних столових вод і бурштину не відбулися. Лоти будуть виставлені повторно на аукціон протягом трьох робочих днів.