Ціни одиниць товарної продукції на 4 квартал 2020 року

02 Листопада 2020

Держгеонадра оприлюднили ціни одиниць товарної продукції для визначення початкової ціни продажу спеціального дозволу на аукціоні

З метою забезпечення прозорості механізму визначення початкової ціни продажу спецдозволів на аукціоні та розміру збору за надання спецдозволів без проведення аукціону Держгеонадра розробили Методику, яка була затверджена постановою Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Методики Державна служба геології та надр України щоквартально затверджує та оприлюднює ціни одиниць товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що формуються на основі інформації Державної податкової служби України та Державної комісії по запасах корисних копалин.

У випадку, якщо з дати затвердження запасів корисних копалин родовища або ділянки надр (крім нафтогазоносних) до дати розрахунку початкової ціни дозволу пройшло не більше року, застосовується ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства, яка була визначена під час затвердження цих запасів.

Ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства є обов’язковою для визначення початкової ціни дозволу згідно з пунктом 5 цієї Методики.

Держгеонадра розробили онлайн-калькулятор розрахунку вартості дозволу, з якої починаються електронні торги з продажу дозволів, або розмір збору, який справляється за отримання дозволу в разі надання дозволу без проведення аукціону.

«Ми працюємо над забезпеченням прозорості галузі та спрощенням роботи надрокористувачів, – повідомив Роман Опімах. – Розробили онлайн-калькулятор, який зараз проходить тестування і протягом тижня буде доступний на сайті Служби».

Онлайн-сервіс створений для підвищення передбачуваності кінцевого результату визначення ціни спецдозволу, встановлення зрозумілих та прозорих вимог до надрокористувачів та уникнення можливості їх суб’єктивного застосування, а також для прискорення низки погоджувальних процедур, пов‘язаних з отриманням доступу інвестора до надр.

Нагадаємо, завтра відбудуться аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами з покладами граніту, вапняку, глини, фосфоритів, бурштину, марганцевих руд та ендербітів.

Перейти до вмісту