Дайджест новин (18-22 листопада)

24 Листопада 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Голова Держгеонадр взяв участь у Форумі соціального партнерства, зустрівся із представниками МВФ та ознайомився із підготовкою до буріння нової свердловини на Полтавщині. Про найголовніші події тижня – у дайджесті новин.[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах взяв участь у Форумі соціального партнерства[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20061″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

19 листопада в Полтаві відбувся Форум соціального партнерства: громади та газовидобуток. Народні депутати, представники влади, бізнесу та органів місцевого самоврядування дискутували про співпрацю громад та газовидобувників, досягнення енергонезалежності, підготовку нових кадрів для індустрії.

Голова Держгеонадр Роман Опімах відзначив, що надважливим завданням зараз є відновлення довіри інвесторів до Служби. Добра репутація ДГС дасть змогу залучати нових гравців у сферу надрокористування та забезпечить ефективне використання надр.

«Одним із основних пріоритетів є запровадження електронного кабінету надрокористувача, тобто перехід від паперу до цифри. Це має мінімізувати контакт суб’єктів ринку з чиновницьким апаратом, забезпечить прозорість погоджувальних процедур та гарантуватиме нейтральність. Для нас це завдання номер 1, над яким ми активно працюємо», – сказав Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Голова Держгеонадр відвідав ДП «Укрнаукагеоцентр» на Полтавщині[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20030″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Візит до провідного геологорозвідувального підприємства відбувся у рамках робочої поїздки керівника Служби на Полтавщину. Сьогодні «Укрнаукагеоцентр» співпрацює із понад 70 українськими підприємствами, а також із іноземними компаніями, у тому числі і лідерами ринку. Про це, а також про перспективи геологічної розвідки поговорили генеральний директор підприємства Петро Голуб та керівник ДСГН Роман Опімах.

«Україна – досить добре досліджений нафтогазовий регіон, крім того значна частина родовищ на території нашої держави виснажена. Водночас, значний потенціал родовищ залягає на високих глибинах, – сказав Роман Опімах. – Цей потенціал потребує детального вивчення, проведення якісних геологорозвідувальних робіт, кваліфікованої геологічної оцінки, яку «Укрнаукагеоцентр» може забезпечити».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Відбувся робочий візит керівника ДСГН на Опішнянське родовище[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20046″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Разом із очільником Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим Роман Опімах відвідав буровий майданчик «Укргазвидобування» на Опішнянському родовищі. Оглянули новий буровий верстат виробництва німецької компанії Bentec, а фахівці підприємства розказали про заплановані роботи.

«Видобувні компанії показують гарний результат на наявних родовищах. Проте ми працюємо над тим, аби підсилити цей результат додатковими обсягами видобутку з нових ділянок. Цього року розпочалася нова ера нафтогазових аукціонів. Прозорий механізм продажу спецдозволів надає нові можливості зі збільшення видобутку від нових ділянок для вітчизняних компаній», – сказав Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]У Держгеонадрах працюють над створенням репозитарію та data-room геологічної інформації[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20052″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Фахівці Служби вивчають кращі міжнародні практики підготовки ліцензійних раундів та створення репозитарію геологічних даних. Зокрема, під час робочої зустрічі спеціалісти компанії Schlumberger представили своє бачення щодо моделі проведення аукціонів та конкурсів УРП, що передбачає запровадження віртуальної data-room геоінформації, підготовку геолого-економічної оцінки ділянки, яка пропонується інвестору та комплекс заходів із промоції майбутніх ліцензійних раундів. Також іноземні колеги презентували своє бачення щодо створення національного репозитарію геологічних даних на основі уже впровадженої моделі в Єгипті.

«Налагодження комунікації з міжнародними сервісними компаніями, котрі мають досвід формування та підтримки репозитарію геологічних даних та віртуальних dataroom є принципово важливим у створенні національної системи електронних баз даних геоінформації, – додав Роман Опімах. – Ми будемо використовувати досвід іноземних колег, щоб Державна служба геології та надр стала сервісним органом, і сприяла максимальному залученню інвестицій у видобувну галузь України».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах провів першу зустріч із представниками МВФ[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20056″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У середу голова ДСГН Роман Опімах провів першу зустріч із представниками МВФ та окреслив пріоритетні напрямки роботи, серед яких – забезпечити прозоре отримання дозволу на користування надрами і сприяти залученню інвестицій в українське видобування.

«Ми принципово змінюємо підхід до видачі спецдозволів, – сказав Роман Опімах. – Наше завдання – зробити цей процес відкритим і мінімізувати суб‘єктивний фактор та бюрократичну складову. Для цього ми працюємо над створенням електронного кабінету надрокористувача: інвестор матиме змогу номінувати ділянку на аукціон онлайн».

Залучення інвестицій у видобувну галузь, нагадав Роман Опімах, одне з пріоритетних завдань Служби. З цією метою розпочали роботу над створенням інвестиційного атласу, що міститиме пропозиції для потенційних інвесторів.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту