Дайджест новин (2-6 грудня)

08 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Запуск data-room, презентація Інвестиційного атласу та підготовка пакету регуляторних реформ для газовидобувної галузі, — підсумовуємо результати роботи за тиждень.[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]У Держгеонадрах запустили data-room геологічних даних[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20153″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У понеділок Державна служба геології та надр запустила data-room геологічної інформації. Відтепер ознайомитися з усіма матеріалами по Охтирській, Грунівській та Ічнянській ділянках, конкурс по яким відбудеться у лютому 2020 року, можна у ДНВП «Геоінформ України». У спеціально відведеному приміщенні, за адресою м.Київ, вул.Антона Цедіка, 16, кімната 204, зібрали усі матеріали, — результати геофізичних досліджень, геологічні звіти, дані про структури, протоколи ДКЗ, — необхідні для того, щоб інвестор міг прийняти рішення про участь у конкурсі.

«Ми зробили перший, надзвичайно важливий крок назустріч інвесторам, — каже керівник Служби Роман Опімах. — В одному місці ми зібрали величезні масиви інформації, яка раніше була розкидана по всій країні, і максимально полегшили доступ до неї».

Інформація представлена у фізичному та електронному форматах. Надрокористувачеві достатньо залишити онлайн-заявку за посиланням: https://www.geo.gov.ua/data-room/. Запит буде оброблено протягом доби і користувачеві надійде офіційна відповідь з інформацією про дату можливого візиту.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра презентувала Інвестиційний атлас надрокористувача[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20329″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Сьогодні голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас, який створили спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП«Укргеофізика» та УкрДГРІ. Усі об‘єкти у Атласі розподілено по шістьох кошиках — за видами корисних копалин. Наразі інвесторам пропонують шістдесят ділянок, але їх перелік буде постійно оновлюватись, а кількість пропозицій збільшиться, — запевнив Роман Опімах.

«Інвестиційний атлас надрокористувача — один із елементів загальної урядової політики open door policy (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави», — наголосив спікер.

Атлас знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Служби. Типовий профайл кожного об‘єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. За словами голови Держгеонадр, з понеділка усі охочі будуть мати два місяці на те, щоб ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Кабмін розробив пакет регуляторних реформ для газовидобувної галузі[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20241″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У Кабінеті Міністрів України розробили пакет регуляторних змін щодо підвищення ефективності використання ділянок нафтогазових надр та розвитку нафтовидобувної галузі. Зокрема, проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо ефективного розвитку нафтогазовидобувної галузі» передбачає гаромонізацію законодавчої бази, яка регулює процедуру укладання та виконання Угод про розподіл продукції. Зміни повинні гарантувати реалізацію принципів стабільності, збалансованості, інноваційності, прозорості та передбачуваності механізмів роботи усіх учасників сектору видобування.

«Передбачено введення плати за ділянку надр, на якій видобуток корисних копалин не ведеться більше трьох років, — пояснив Роман Опімах. — Це стимулюватиме інвесторів розробляти родовища та вирішить проблему «сплячих ліцензій».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Служба анонсувала промоцію трьох конкурсних ділянок для інвесторів у Лондоні[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20217″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Наступного тижня робоча група Держгеонадр за підтримки ЄБРР проведе презентацію можливостей для потенційних інвесторів у Лондоні (Великобританія). Захід заплановано на 11 грудня. У складі української делегації — голова Державної служби геології та надр Роман Опімах, заступник Міністра енергетики Сергій Масліченко, член правління Sela Energy XXI Мілєнко Чімич, голова енергетичних проектів CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Віталій Радченко.

«Презентація стосуватиметься трьох ділянок, виставлених на конкурс за Угодою про розподіл продукції — Охтирської, Грунівської та Ічнянської. Ми зустрінемося із представниками іноземних компаній, інвестиційних фондів, дипломатичних установ та іноземних торгових місій. Мета заходу — залучити якогомога більше потенційних інвесторів і сприяти зростанню інвестиційного інтересу до України з боку міжнародної бізнес-спільноти», — пояснив Роман Опімах.

За словами очільника Держгеонадр, такі road-show мають забезпечити ефективну промоцію зазначених площ і стануть важливим кроком у створенні позитивного інвестиційного іміджу України.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах назвав реальний строк досягнення Україною газової незалежності[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20183″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Оптимізація споживання та зростання видобутку за рахунок розробки глибоких покладів газу дозволять Україні повністю позбутись необхідності в імпорті газу протягом наступних 10 років. Про це сказав голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах в ексклюзивному коментарі журналістам hromadske.ua.

«У горизонті 10 років — це точно можна зробити. Звичайно, повне імпортозаміщення залежить не лише від того, скільки ми будемо видобувати, але також від того, скільки ми будемо споживати. Тобто якщо оптимізація споживання відбудеться, і відбудеться зростання видобутку, то на рівні 27-28 мільярдів кубометрів газу ми зможемо видобувати в 2023-2024 році, десь так», — цитує Романа Опімаха hromadske.

Як зазначив очільник Служби у розмові із журналістами, наразі майже всі родовища з покладами газу на глибині 2-3 км практично виснажені.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту