Дайджест новин (25-29 листопада)

01 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]У ДСГН анонсували запуск data-room геологічної інформації, Роман Опімах взяв участь у парламентських слуханнях, а Кабмін дозволив іноземним компаніям брати участь в електронних торгах без реєстрації в Україні. Про це та більше — у тижневому підсумку подій.[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах взяв участь у парламентських слуханнях на тему пріоритетів екологічної політики[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20118″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Усі ділянки, які виставляються на аукціони та конкурси, проходять ретельну перевірку з точки зору екологічних ризиків. Про це заявив Роман Опімах під час парламентських слухань на тему «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради на наступні п‘ять років», що відбулися у вівторок. Керівник Держгеонадр наголосив, що «захист довкілля є одним із ключових у роботі служби і екологічний аспект включений в усі проекти, над якими сьогодні працює ДСГН».

«Оцінка екологічних ризиків та екологічний аналіз — надважливі у нашій діяльності: реалізація усіх проектів передбачає проходження оцінки впливу на довкілля», — каже Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Держгеонадра запускає data-room по трьох ділянках, номінованих на конкурс[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20129″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У Службі готуються до запуску фізичної data-room щодо трьох ділянок, виставлених на конкурс з укладання угод про розподіл продукції — Грунівської, Охтирської та Ічнянської. Для зручності потенційних інвесторів геологічну інформацію по ділянкам загальною площею понад 3800 кв.км зібрали в одному місці. Результати геофізичних досліджень, геологічні звіти, дані про структури, протоколи ДКЗ по об’єктам, номінованим на конкурс представлені у паперовому та електронному форматах.

«Це величезні об‘єми інформації, які раніше інвестори були змушені шукати по всій Україні — дані по одній і тій самій ділянці знаходилися у різних геологічних підприємствах, інститутах та установах, щоб їх зібрати докупи і вивчити, зацікавленим у розробці ділянок надрокористувачам необхідно було витратити купу часу, ми значно спростили цей процес і тепер, залишивши заявку на отримання доступу до інформації на сайті Служби можна буде вивчити усі наявні геологічні дані по ділянках» , – сказав керівник ДСГН Роман Опімах.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Кабмін дає зелене світло інвесторам у галузі видобування[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20148″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 848 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів” (від 17 жовтня 2018 р.), що дозволяють іноземним компаніям брати участь в електронних аукціонах із продажу спецдозволів напряму.

«Внесені зміни суттєво полегшують іноземним інвесторам процес виходу на український ринок. Відтепер іноземна компанія може брати участь у електронних торгах без реєстрації юридичної особи в Україні, і зареєструвати компанію в Україні лише у випадку перемоги на аукціоні,— пояснив керівник Державної служби геології та надр Роман Опімах. — Ми робимо правильні кроки на шляху до залучення інвестицій в українську видобувну галузь».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]У Держгеонадрах відбулася робоча нарада із підготовки до аукціону нових нафтогазових об‘єктів[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20089″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

У Державній службі геології та надр України відбулася робоча нарада за участі усіх державних геологорозвідувальних компаній, на якій обговорили потенційно привабливі нафтогазові об‘єкти. Найближчим часом у Службі планують підготувати та виставити на аукціон нові нафтогазоносні ділянки у східній та у західній частинах України.

«Наше підприємство проаналізувало матеріали геофізичних досліджень, отримані за більш ніж 80 років розвідувальних робіт, — каже генеральний директор ДП«Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб. — В результаті такої роботи ми запропонували розглянути до номінації на аукціон кілька ділянок Східного регіону, зосереджених у Дніпровсько-Донецькій западині».

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator type=”invisible” thick=”4″][mpc_divider preset=”mpc_preset_18″ lines_color=”#df5461″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Роман Опімах: «Ми створюємо умови для більш ефективного використання надр»[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”large” thick=”5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20128″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

З метою підвищення використання надр у ДСГН планують спростити доступ до геологічної інформації, прибрати зайві перепони у законодавстві, а також надавати спецдозволи на користування надрами виключно через прозорий механізм публічних аукціонів та конкурсів.

«Більш ефективна розробка надр України— одне з пріоритетних завдань, яке я бачу перед собою як очільник Служби. Для цього треба, зокрема, внести зміни до відповідних стандартів, нормативів, які дозволять працювати більш ефективно, мобільно і забезпечити трансфер сучасних технологій в Україну», — сказав Роман Опімах.

Ще один пріоритет у роботі — залучення інвестицій у видобувний сектор економіки.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту