База даних містить описову інформацію про об’єкти надрокористування, а також про земельні ділянки в межах контурів родовищ і відскановані геологічні звіти
Держгеонадра ініціювали створення віртуальної data-room для родовищ і ділянок надр, які підготовлені до виставлення на е-аукціони та містяться в Інвестиційному атласі надрокористувача. База даних доступна на офіційному веб-сайті ДНВП «Геоінформ України».
«Залучення великих інвестицій у розробку українських надр – пріоритет роботи Служби. Адже наша мета – сприяти економічному зростанню держави. Для цього ми постійно працюємо над створення пропозицій для інвестування, спрощуємо доступ до геологічних даних та системно організовуємо аукціони», – інформує Роман Опімах.
Data-room, станом на сьогодні, містить геологічну інформацію про19родовищ та ділянок надр з покладами критичних і стратегічних корисних копалин, а саме: літію, титану, нікелю, кобальту, хрому, берилію, танталу, ніобію, цирконію, скандію, молібдену, золота, графіту, а також нафти й газу. Це відскановані й опубліковані 47 геологічних звітів, що містяться в 266 книгах, з них тексти та текстові додатки – 171 книга (47 025 сторінок), графічні додатки – 95 папок (2 269 графічних додатків). База даних буде доповнена інформацією про інші ділянки.
«Для визначення інвестиційної привабливості запропонованих об’єктів більше не потрібно проходити складну процедуру, як це було раніше – писати заяву, отримувати дозвіл на доступ до звітів, оплачувати послугу з тиражування матеріалів. Ми прибрали ці бар‘єри і відкрили геологічну інформацію. Відтепер всі дані про об‘єкти доступні онлайн безкоштовно на постійній основі. Такий підхід особливо актуальний в умовах карантину», – повідомив голова Держгеонадр.
Щоб ознайомитися зі звітами, які мають гриф «для службового користування» (ДСК) надрокористувачу потрібно направити запит на адресу Служби та заповнену й підписану надрокористувачем Угоду про конфіденційність. Шифр звіту та інструкція з доступу до інформації опубліковані в data-room.
Нагадаємо, Держгеонадра ініціюють відкриття та спрощення доступу до геологічної інформації з грифом «таємно» та «ДСК» аби залучити інвесторів у великі проєкти. Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 березня 2021 року «Щодо стану справ у сфері надрокористування». Згідно з документом державним експертам з питань таємниць було доручено опрацювати питання щодо скасування рішень про віднесення до державної таємниці інформації у сфері надрокористування та подати відповідні рішення про скасування Службі безпеки України для внесення необхідних змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю.