Делегація Держгеонадр відвідала Геологічну службу США

10 Березня 2020

У рамках робочого візиту українські спеціалісти ознайомилися із підходами до зберігання даних, визначення критичних мінеральних ресурсів США та менеджментом процесів

Державна служба геології та надр України вперше за принаймні десятиліття відвідала з робочим візитом Геолгічну службу Сполучених Штатів Америки. Делегація з України, яку очолили голова Держгеонадр Роман Опімах та голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич, вивчала досвід американських колег щодо підходів до зберігання та менеджменту даних, визначення критичних мінеральних ресурсів для економіки країни, а також особливостей регуляторного середовища видобутку мінеральних ресурсів. 

«Місія та функції української та американської служб відрізняються, однак ми поділяємо принципи, закладені в основі роботи американських колег. Геологічна служба США — приклад соціально орієнтованого органу влади. Наука — на службі соціальних потреб. Це той принцип, який відповідає нашому баченню», — наголосив Роман Опімах.

Регуляторні, наглядові функції у США виконують інші інституції. Тому надзвичайно продуктивними були зустрічі спеціалістів Держгеонадр із представниками Бюро з земельних питань (BLM), які відповідають за надання дозволів на користування надрами/земельними ділянками, проводять онлайн аукціони.

Нагадаємо, колеги із Геологічної служби Америки на початку року відвідали Державну службу геології на надр України і провели низку нарад із керівництвом регулятора та підприємствами, що знаходяться у його підпорядкуванні. Наразі триває обмін досвідом між двома службами, зокрема обговорюються питання модернізації українського законодавства у сфері надрокористування та ефективні підходи щодо створення і управління національним репозитарієм геологічних даних. 

Перейти до вмісту