Держава оприлюднила умови проведення конкурсу на видобуток вуглеводнів на шельфі Чорного моря

12 Квітня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Уряд прийняв рішення про проведення конкурсу на право видобування вуглеводнів у межах ділянки Дельфін, на умовах угоди про розподіл продукції.

Запропонована світовим та українським компаніям ділянка підготовлена Державною службою геології та надр України (далі Держгеонадра). 
і розташована в північно-західній частині континентального шельфу Чорного моря.

[/vc_column_text][us_single_image image=”17040″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

За словами голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, проведення таких конкурсів на запропонованих умовах демонструє щире прагнення Уряду залучити передові технології та нові компанії у проекти з видобутку вуглеводнів. Завдяки таким інструментам можливе реальне покращення інвестиційного клімату в нашій країні.

«Для держави проведення такого конкурсу означає залучення мінімально 1,5 млрд грн. інвестицій в пошук і видобуток нафти та газу в Україні. А для інвестора це – відкритий конкурс, велика площа – майже 10 тис кв км з терміном дії угоди – 50 років з правом продовження. Завдяки проведенню конкурсів з УРП в симбіозі з електронними торгам, ми зможемо наростити власний видобуток природного газу, який призведе до зменшення залежності України від імпорту природного газу», – повідомив голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15568″ align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14268″ align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Згідно прописаних умов, частка держави в прибутковій продукції має становити не менше ніж 11% її загального обсягу, а максимальна частка інвестора – 70% загального обсягу виробництва, наголосив Олег Кирилюк.

12 червня 2019 року буде визначений переможець конкурсу на розробку ділянки, який повинен буде забезпечити геологічне вивчення надр на ділянці, в тому числі й буріння не менше п’яти свердловин протягом першого п’ятирічного етапу геологорозвідувальних робіт.

Також Голова Держгеонадр повідомив, що серед 8-ми пунктів зобов’язань для інвестора, є дуже важливими три пункти:

1) надавати перевагу товарам, роботам і послугам українського походження за рівних умов стосовно ціни, строку виконання, якості та відповідності міжнародним стандартам;

2) приймати на роботу працівників переважно з числа громадян України;

3) зареєструвати своє постійне представництво на території України, якщо компанія є нерезидентом України.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][us_separator size=”small”][vc_column_text]

На сьогодні Державна служба геології та надр України підготувала більше 30 тис кв км з покладами вуглеводнів для надання інвесторам в розробку. З них: шельф Чорного моря – 10 тис кв км, УРП – 16 тис кв км, електронні торги – 5 тис кв км.

Нагадаємо, вперше за 28 років незалежності, 6 березня 2019 року Україна провела перші електронні торги з продажу прав на користування нафтогазовими надрами залучивши 141 млн грн до дрежбюджету.

Також Держгеонадра оголосила про черговий електронний аукціон, який відбудеться 22 квітня 2019 року в системі Прозоро.Продажі.

Довідково:

З умовами запропонованих інвесторам Угод про розподіл продукції (УРП) можна ознайомитись за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-provedennya-konkursu-na-ukladennya-ugodi-pro-rozpodil-vuglevodniv-yaki-vidobuvatimutsya-u-mezhah-dilyanki-delfin?fbclid=IwAR2leq0MisgzUXOC9gkG8wGhqUDGp1aINLMrsLQwxi7saoG-qp5QihqKxZU

Вперше у відкритому доступі детально з межами ділянки можна ознайомитись на карті, яка надана Департаментом геології Державної служби геології та надр України.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту