Державний геологічний портал доповнили новими даними

16 Червня 2021

У відкритий доступ викладено інформацію про родовища, нафтогазові свердловини, відомості Державного балансу корисних копалин

Геоінформ України продовжує наповнювати Державний геологічний портал. У відкритому доступі вже викладено інтерактивні карти з позначеннями контурів площ спеціальних дозволів, контурів і точок центрів родовищ корисних копалин, точок розміщення нафтогазових свердловин. Інтерактивна карта передбачає перехід на базу даних спеціальних дозволів на користування надрами, даних про запаси та видобуток корисних копалин, паспорти нафтогазових свердловин. Підключено шари областей, районів, об’єднаних територіальних громад, що дозволяє визначити приналежність об’єктів надрокористування до конкретних адміністративних одиниць, а також газотранспортної системи.

«Розміщення всіх необхідних надрокористувачу баз даних та реєстрів на єдиному зручному ресурсі є нашою метою. Вся інформація створюється у вигляді геопросторових даних, що дає можливість зручного доступу до неї. Портал постійно оновлюється, актуалізуються на ГІС-сервері», – повідомив Роман Опімах.

На Державному геологічному порталі у розділі «Відкриті дані», інформація доступна для завантаження у формі відкритих даних (файли json, kmz): контури площ спеціальних дозволів, контури та точки центрів родових корисних копалин, точки розміщення нафтогазових свердловин. Наявна інформація може бути завантажена та оброблена будь-якою геоінформаційною системою.

Також готується програмне середовище, що надасть можливість завантаження в форматі (xls, pdf) інформації з бази даних спеціальних дозволів за запитами по різних категоріях. Це значно спростить роботу з інформацією про спеціальні дозволи.

«Відкритість даних – це неодмінна передумова для забезпечення прозорості й доступності сфери надрокористування. Ми цілеспрямовано рухаємося до відкритості, створюємо зручні та надійні цифрові сервіси для досягнення цієї мети», – зауважив Голова Держгеонадр.

Державна служба геології та надр України ініціює наповнення порталу онлайн-сервісами. У відкритому доступі вже наявні бази поданих заяв на отримання спецдоволів та на виставлення ділянок на аукціон. В липні заплановано дати старт першому етапу роботи електронного кабінету надрокористувача, який інтегрує бази даних та сервіси з подання заяви на отримання, продовження, розширення меж спеціального дозволу.

Перейти до вмісту