Держгеокадастру надано доступ до ГІС-сервера Геоінформу

23 Листопада 2020

Інформацію використовуватимуть для наповнення Національного порталу геопросторових даних

Державна служба геології та надр України у рамках співпраці із Держгеокадастром надала його фахівцям доступ до сервісів ГІС-сервера ДНВП «Геоінформ». Такий крок дозволить наблизити до результату спільну роботу Держгеонадр та Державного земельного кадастру у напрямку максимального розкриття інформації про земельні ділянки із покладами корисних копалин. Фахівці планують створити Національний портал геопросторових даних та оновити Інтерактивну мапу родовищ, яка відображатиме актуальні дані контурів діючих спецдозволів, контурів підрахунку запасів корисних копалин, оцифрованих Геоінформом, та міститиме точки розміщення нафтогазових свердловин. Інформація на ГІС-сервері постійно оновлюється, а Держгеокадастр, як адміністратор нацгеопорталу, має безперебійний доступ до неї.

«У відповідь на передані Держгеокадастру дані, ми отримаємо інформацію щодо кадастрових номерів власників землі, а також координати об‘єктів природно-заповідного фонду і водних об’єктів, — аби Служба могла використовувати цю інформацію при видачі спеціальних дозволів, — нагадав голова Держгеонадр Роман Опімах. — Результатом нашої роботи стануть Національний геопортал просторових даних та Інтерактивна мапа родовищ. Ці сервіси нададуть інформацію про власників землі, на території якої є інвестиційно приваблива корисна копалина».

Роман Опімах додав, що нові сервіси передбачатимуть перехід до використання міжнародної системи координат WGS-84 у надрокористуванні, похибка якої становить 2—3 м фізичної величини. Ця система є зручною ще і тому, що ви можете визначити координати точки за допомогою мобільного додатку і трансформувати ці дані в координати державної референтної системи УСК-2000. Держгеокадастр заявив, що підтримає перехід до використання зручних сучасних систем географічних координат у надрокористуванні.

Перейти до вмісту