Про корисні копалини затребувані вітчизняною промисловістю, доступ до надр і аукціони розповів голова Держгеонадр в інтерв’ю для GMK Center
Роман Опімах підвів підсумки рясного на події 2020 року та окреслив поточні ініціативи в галузі надрокористування з ключовими пріоритетами на горизонті.
Найперспективнішими копалинами голова Державної служби геології та надр України вважає руди металів як рідкоземельних, необхідних для високотехнологічних виробництв, так і залізних.
«Україна експортує руди металів. У нас наявні істотні запаси марганцю, та для задоволення власних потреб ми імпортуємо його. Цього року в Інвестиційний атласнадрокористувача ми додали ділянки з покладами цього металу – одну придбали, другу плануємо продати в грудні, інші вакантні для виставлення на аукціон. Також у країні є літій, який, на жаль, не видобувається.Аналогічна ситуація з берилієм, цирконієм, скандієм. Рідкоземельні метали потрібні для високотехнологічноїпромисловості. Це те, що зараз на передовій. У нас є всі ці ресурси, але, на жаль, видобувається тільки титан», – розповів Роман Опімах.
Перспективними корисними копалинами очільник Служби назвав коксівне вугілля, вапняки, доломіт, бентоніт, каолін.
Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://cutt.ly/0hV5ruG