Держгеонадра – адвокат змін

21 Грудня 2020


Про корисні копалини затребувані вітчизняною промисловістю, доступ до надр і аукціони розповів голова Держгеонадр в інтерв’ю для 
GMK Center

Роман Опімах підвів підсумки рясного на події 2020 року та окреслив поточні ініціативи в галузі надрокористування з ключовими пріоритетами на горизонті.

Найперспективнішими копалинами голова Державної служби геології та надр України вважає руди металів як рідкоземельних, необхідних для високотехнологічних виробництв, так і залізних.

«Україна експортує руди металів. У нас наявні істотні запаси марганцю, та для задоволення власних потреб ми імпортуємо йогоЦього року в Інвестиційний атласнадрокористувача ми додали ділянки з покладами цього металу – одну придбали, другу плануємо продати в грудні, інші вакантні для виставлення на аукціонТакож у країні є літій, який, на жаль, не видобувається.Аналогічна ситуація з берилієм, цирконієм, скандієм. Рідкоземельні метали потрібні для високотехнологічноїпромисловості. Це те, що зараз на передовій. У нас є всі ці ресурси, але, на жаль, видобувається тільки титан», – розповів Роман Опімах.

Перспективними корисними копалинами очільник Служби назвав коксівне вугілля, вапняки, доломіт, бентоніт, каолін. 

Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://cutt.ly/0hV5ruG

Перейти до вмісту