Держгеонадра долучилися до проєкту управління транскордонних вод ЄС

28 Жовтня 2020

Державна служба геології та надр України взяла участь в установчому засіданні проєкту EU-WATERRES «ЄС — інтегрована система управління ресурсами транскордонних підземних вод та антропогенної безпеки». До заходу долучилися представники українських підприємств «Західукргеологія» та «Українська геологічна компанія». Серед іноземних учасників засідання були присутні геологічні служби Естонії та Норвегії. Європейські партнери представили своє бачення підходу до регулювання використання транскордонних підземних вод, а також обмінялися думками щодо контролю екологічної складової використання такого ресурсу.

«Європейська система управління транскордонними джерелами підземних вод та оцінка їх загроз — це інструмент поліпшення інтегрованого використання даних для узгодження дій щодо стійкого використання підземних вод на прикордонних територіях ЄС, — пояснив заступник голови Держгеонадр Роман Сарамага. — Для Служби це важливий напрям роботи, тому що управління транскордонними ґрунтовими водами потребує комплексних підходів до співпраці між сусідніми країнами».

Головною метою проєкту є створення всеосяжної інформаційно-дослідницької платформи для розпізнавання, балансування та захисту трансграничних підземних вод в Європі.

Як повідомили у Держгеонадрах, у рамках проєкту планують створити три транскордонні кластери, представляючи три регіони: Балтію, Східну Європу та Карпати. Проєкт об’єднає вчених, експертів з геоінформаційних технологій, керівників водних та екологічних політик. «Це дасть можливість проводити взаємне навчання, щоб каталізувати розробку засобів розвідки, картографування, балансування та управління підземних вод, стане поштовхом до проведення тематичних досліджень і розробки рекомендацій для органів влади та водних господарств стосовно координованого використання транскордонних підземних вод», — підсумував Роман Сарамага.

Результатом роботи проєкту має стати створення методологічної бази інтегрованої системи управління транскордонними ресурсами ґрунтових вод ЄС, рекомендації для органів влади та водних господарств стосовно координованого використання та інтегрованого захисту транскордонних підземних вод та створення геопорталу EU-WATERRES.

Завдання проєкту EU-WATERRES також узгоджуються з політикою розширення ЄС, зокрема з тими, що стосуються країн Східного партнерства, серед яких Україна. Участь у проєкті EU-WATERRES збільшує активність державних інституцій у водному секторі, стимулює конкурентоспроможність та сприяє залученню до проєктів українських дослідників.

Перейти до вмісту