Держгеонадра на захисті інвестицій в українське видобування

02 Вересня 2020

У рамках співпраці із Групою Нафтогаз Служба провела робочу нараду щодо шляхів зменшення ризиків для інвестора у розробці шельфу Чорного моря

Державна служба геології та надр і Група Нафтогаз продовжують співпрацю з метою нарощення мінерально-ресурсної бази України та збільшення вітчизняного видобутку вуглеводнів. Зокрема, сьогодні під час робочої наради за участі головного виконавчого директора Нафтогазу Отто Ватерландера, радника голови правління Нафтогазу Олени Зеркаль та директора дивізіону «Розвідка та видобування» АТ «Укргазвидобування» Олександра Романюка, сторони обговорили подальшу підготовку до початку розробки вуглеводневих ділянок на континентальному шельфі Чорного моря. Питання безпеки для інвестора та геологічні ризики є ключовими для реалізації таких капіталомістких проєктів, зауважили учасники дискусії.

«Ми усвідомлюємо необхідність гарантувати інвестору можливість безпечно вкладати гроші в українське видобування і постійно працюємо над удосконаленням законодавчих механізмів, — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Водночас, на порядку денному також лишається питання захисту ресурсної бази України на територіях, тимчасово непідконтрольних Україні. Наразі були досліджені можливості забезпечити такі гарантії, аби пропозиції на шельфі Чорного моря були привабливими для інвестора. Успіх проєктів на офшорних ділянках важливий і для держави, і для компанії, яка долучиться до розробки, і для Служби як регулятора галузі».

До зустрічі також долучився Голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич. Нагадаємо, «Надра України» володіють трьома спецдозволами на шельфі Чорного моря. «Зміцнення мінерально- сировинної бази та енергетична незалежність України є спільним пріоритетом, і ми готові надати свою експертну підтримку у цьому процесі».

Перейти до вмісту