Держгеонадра нагадує про аукціони 26 червня

22 Червня 2020

У п’ятницю пройдуть повторні торги по двох ділянках

У пятницю, 26 червня відбудеться повторний електронний аукціон по двох обєктах: Північна ділянка Мазурівського родовища та ділянка Шебелинського родовища. Обидва лоти виставлені на торги зі знижкою 50% від початкової вартості.

«Прозорі електронні аукціони дають можливість чітко побачити зацікавленість ринку тією чи іншою інвестиційною пропозицією, продати право на розробку родовища за чесною ринковою ціною, яка формується у результаті конкурентної боротьби надрокористувачів, це прозорий ринковий механізм»,— каже голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Він нагадав, що з початку року Служба вже залучила інвесторів до розробки двадцяти ділянок надр, а сумарна вартість спецдозволів по цих ділянках перевищила 36 мільйонів гривень, які отримає Державний бюджет України.

«Цьогоріч ми майже повністю перейшли на надання спецдозволів шляхом відкритих прозорих аукціонів і це принципова позиція Держгеонадр, — наголосив Роман Опімах. — Такий спосіб повністю виправдав себе, адже дозволяє повністю нівелювати суб‘єктивний фактор у прийнятті рішення щодо надання чи ненадання спецдозволу, та щодо кінцевої вартості самого спецдозволу — ці речі тепер визначає ринок. За результатами двох аукціонів ціна багатьох лотів зросла у 10, а в деяких випадках і в 100 разів. Під час останнього аукціону на продаж було виставлено 8 ділянок: загальна стартова ціна лотів зросла з 3 млн грн до 32 млн грн».

Нагадаємо, з початку року Державна служба геології та надр України оголосила вже п‘ять електронних торгів, наступний, — по нафтогазових ділянках, — відбудеться 6 липня.

Усі інвестиційні пропозиції Держгеонадр можна переглянути у Інвестиційному атласі надрокористувача, який постійно оновлюється.

Перейти до вмісту